Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-07-23

Ile kosztuje bombilla w wersji deluxe? Najdroższe bombille w naszym sklepie yerba mate i nie tylko.

najdrozsze bombille do yerba mate

Niedawno do asortymentu naszego sklepu yerba mate wróciła legendarna bombilla Mercedes. Doskonały stosunek ceny do jakości sprawia, że zarówno początkujący jak i zaawansowani mateiści chętnie włączają ją do swojej kolekcji. Dziś jednak skupimy się na produktach z wyższej półki cenowej. Jesteście ciekawi, ile kosztują i z czego produkuje się najdroższe bombille? Zapraszamy do lektury!

Najtańsze i najdroższe bombille yerba mate w naszym sklepie.

Bombilla to niezbędnik każdego miłośnika yerby, bez którego nie sposób należycie doświadczyć tradycyjnego rytuału picia. Najtańsze rurki filtrujące napar najczęściej wykonane są ze stopu metali nierdzewnych i dostaniemy je już za kilkanaście złotych. Droższą propozycją będą bombille z alpaki czyli tzw. “nowego srebra” łączącego w sobie miedź nikiel i cynk w określonych proporcjach. Większa wytrzymałość, waga i odporność na czynniki zewnętrzne będzie tu widoczna praktycznie gołym okiem gwarantując wyraźny skok jakościowy w stosunku do tańszych modeli. Nic dziwnego, że ten sam materiał wykorzystuje się w produkcji przyrządów medycznych, przez co alpaka bywa nazywana stalą chirurgiczną. W ofertach sklepów yerba mate ciężko będzie znaleźć produkty wyższej klasy. Najdroższe bombille powstają w pracowniach jubilerskich na specjalne zamówienie majętnych koneserów!

Srebrne bombille – najdroższe akcesoria dla fanów yerba mate.

Rzemieślników zajmujących się bombillami znajdziemy chyba tylko w krajach Ameryki Łacińskiej. Trudno doszukiwać się w tym czegoś zaskakującego, przecież to właśnie latynoamerykański rynek yerba mate i akcesoriów jest największy. Jaki materiał preferują tamtejsi jubilerzy? Bez wątpienia przeważa srebro, co również nie powinno dziwić. Argentyna należy do jego największych producentów rocznie wydobywając ponad 20 milionów uncji tego cennego kruszcu. Srebrne bombille często zdobią witryny argentyńskich sklepów i zakładów jubilerskich. Oprócz doskonałych walorów jakościowych, wyróżniają się pieczołowitym wykonaniem i wysokiej klasy zdobieniami. W internecie natknęliśmy się na kilka prawdziwych perełek, które śmiało można określić mianem małych dzieł sztuki. Zobaczcie, które spodobały nam się najbardziej.

  • Wśród bogatej kolekcji madryckiego Museo de América znajdziemy zabytkowe akcesoria yerba mate, w tym np. tę srebrną bombillę z XIX wieku. Nie mamy wątpliwości, że rynkowa cena takiego cacka byłaby zawrotna. Oprócz samego kruszcu dochodzi przecież niewątpliwa wartość kolekcjonerska.
  • najdrozsza bombilla yerba mate


  • Camino Real to lokalny zakład jubilerski z małej argentyńskiej miejscowości San Antonio de Areco. Najdroższe srebrne bombille z ich kolekcji to wydatek rzędu 1400 zł.

  • srebrne bombille Camino Real


  • Rzemieślnicze bombille projektu Gabriela Condurso cechują się pięknymi zdobieniami i posiadają odkręcaną końcówkę. Koszt jednego egzemplarza to około 1000 zł.

  • Rzemieślnicze bombille projektu Gabriela Condurso

  • Najpiękniejsza, ale i najdroższa bombilla, na jaką natrafiliśmy, została stworzona przez rzemieślników z argentyńskiej pracowni El Boyero. Zapłacimy za nie ponad 1500 zł.


  • Bombille z pracowni El Boyero


Jak sami widzicie, piękno często idzie w parze z wysoką ceną. Czy najdroższe bombille wykonane ze srebrnego kruszcu są warte tak dużych pieniędzy? Wszystko zależy od gustu. A jak Wam się podobają? A może chcielibyście, żebyśmy włączyli podobne cacka do naszej oferty? Chętnie poznamy Wasze opinie!


Źródła zdjęć:

https://es.wikipedia.org/wiki/Bombilla_(utensilio)#/media/Archivo:Bombilla_de_plata_(MAM_Madrid,_6116)_01.jpg

https://i.pinimg.com/564x/dd/f0/47/ddf047d336b02376d0bd2035866a3800.jpg

https://pl.pinterest.com/pin/405112928981411662/

https://elboyero.com/4783-thickbox_default/bombilla-original-plata-925-cincelada-el-boyero.jpg

Polecane

Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

28,99 zł brutto
57,98 zł / kg brutto
Verde Mate Green Limon (cytrynowa) 0,5kg

Verde Mate Green Limon (cytrynowa) 0,5kg

26,99 zł brutto
53,98 zł / kg brutto
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

26,99 zł brutto
53,98 zł / kg brutto
Verde Mate Green Summertime 0,5kg

Verde Mate Green Summertime 0,5kg

26,99 zł brutto
53,98 zł / kg brutto
pixel