Darmowa dostawa od 60,00 zł
2023-01-13

Kultowy Yerbomos 5.0. Wymienimy każdy jego element!

Instrukcja obsługi Yerbomosu 5.0

Yerbomos - kultowy gadżet do yerba mate, który pokochało tysiące miłośników yerby „na wynos”. Akcesorium, które totalnie odmienia doświadczenia związane z przygotowaniem i piciem yerba mate. Od teraz jeszcze bardziej dostępny! Czy już go znacie?

Szukasz części zamiennych do Yerbomosu? Mamy rozwiązanie!

Przez ofertę naszego sklepu przewinęło się kilka wersji tego innowacyjnego urządzenia. Nasi najwierniejsi fani z pewnością pamiętają pierwszą edycję Yerbomosu - pękatego termosu z charakterystyczną „bombillą”. Dziś, po latach ulepszeń opartych na sugestiach klientów, na wirtualnych półkach naszego sklepu dumnie króluje Yerbomos 5.0 - funkcjonalne i stylowe urządzenie, które bije na głowę inne akcesoria termiczne do yerba mate. Yerbomos 5.0 cechuje się dobrą szczelnością i wysublimowanym designem. Tysiące fanów nie może się mylić. To gadżet, który perfekcyjnie uzupełnia wyposażenie każdego mateisty! Niestety, jak to bywa z rozmaitymi akcesoriami, nawet tymi najbardziej dopracowanymi, po czasie zużywają się i tracą swoją funkcjonalność. Najgorzej, gdy urządzenie nie nadaje się do użytku z powodu zużycia drobnego, pozornie błahego elementu. Dlatego my wychodzimy naprzeciw Wam - naszym klientom! Od teraz w naszym sklepie możecie zakupić każdy z elementów Yerbomosu 5.0 osobno.

Yerbomos - zestaw 3w1: termos, matero i bombilla w jednym urządzeniu!

Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli go poznać, wyjaśniamy! Co to jest Yerbomos, z jakich części się składa i jak działa? Każdą z części przedstawia grafika poniżej. Głównym elementem akcesorium jest duży zbiornik na wodę (1). W wersji 5.0 mieści on nawet 650 ml płynu. Wykonany jest ze stali nierdzewnej, a dzięki zastosowaniu technologii double wall (podwójne ścianki), pozwala jeszcze dłużej utrzymać temperaturę wody - nawet przez kilkanaście godzin! Uwierzcie nam, dokładnie to testowaliśmy! Z zewnątrz urządzenie pokryte jest tworzywem sztucznym, wolnym od BPA - szkodliwej substancji chemicznej, która często stosowana jest w produkcji różnego rodzaju opakowań. Kolejnym ważnym elementem Yerbomosu jest pojemnik na susz (3), który pomieści do 20 g yerba mate, herbaty czy ziół. To właśnie ten element odróżnia Yerbomos od zwykłego termosu. Do pojemnika sypiemy susz, a przez dłuższą rurkę (5) zamontowaną w jego dolnej części, pod wpływem ciśnienia wytworzonego podczas siorbania, przedostanie się woda, dzięki której napar będzie parzył się na bieżąco. Pojemnik na susz zamykany jest szczelnym wieczkiem (9), które wyposażone jest w mniejszą rurkę, zdejmowane, filtrujące sitko (8) i ustnik (4) do Yerbomosu. W odróżnieniu od poprzednich wersji, Yerbomos 5.0 wyposażony jest dodatkowo w silikonową, zdejmowaną zatyczkę ustnika (7). Kolejną różnicą między poprzednimi wersjami są dwie uszczelki (6) - jedna, wymienna, między zbiornikiem z wodą a pojemnikiem na susz i druga, nieruchoma, między pojemnikiem na susz a jego wieczkiem. To absolutnie bezkonkurencyjne rozwiązanie, które zapewnia urządzeniu nieprzemakalność w każdej pozycji. To także testowaliśmy i zapewniamy, że pod tym względem Yerbomos 5.0 sprawdza się wyśmienicie! Ostatnim elementem Yerbomosu, który doskonale uzupełnia jego funkcjonalność jest nakrętka (2), która pełni jednocześnie funkcję kubka. Działanie Yerbomosu jest proste. Z każdym łykiem w jego wnętrzu tworzy się ciśnienie, które powoduje, że woda z dużego pojemnika przedostaje się przez dłuższą rurkę i wypustkę zakończoną małym otworem do pojemniczka na susz. Yerba mate parzy się więc na bieżąco, a do ust trafia przepyszny, aromatyczny napar, doskonale przefiltrowany przez krótszą rurkę i sitko.

Yerbomos 5.0 - części

Yerbomos 5.0 - jak go używać?

Yerbomos 5.0, choć składa się z wielu części, jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Wciąż jednak dostajemy sporo pytań od naszych klientów na temat korzystania z tego akcesorium, dlatego przygotowaliśmy instrukcję obsługi Yerbomosu 5.0, a jej skróconą wersję znajdziecie na grafice niżej.

  1. Pierwszym krokiem jest uzupełnienie dużego zbiornika wodą o pożądanej temperaturze. Przypominamy, że yerba mate w ciepłej wersji nie zalewamy wrzątkiem! Zbyt gorąca woda sparzy liście ostrokrzewu paragwajskiego, a napar stanie się gorzki i nieprzyjemny w smaku. Optymalna temperatura parzenia yerba mate to około 70-80 °C.
  2. Kolejnym krokiem jest połączenie dłuższej rurki do Yerbomosu z dolną częścią pojemnika na susz. Przez rurkę do pojemnika będzie doprowadzana woda.
  3. Następnie należy umieścić filtrujące sitko do Yerbomosu na końcu krótszej rurki, w którą wyposażone jest wieczko do pojemnika na susz.
  4. W wieczku pojemnika na susz należy zainstalować ustnik do Yerbomosu i nałożyć na niego zatyczkę, która zapobiegnie rozsypywaniu się suszu.
  5. Kolejny etap przygotowania naparu to uzupełnienie pojemniczka na susz ulubioną wariacją yerba mate. Ważne jest, by nie zapełniać suszem całego pojemnika - pod wpływem wody liście ostrokrzewu zwiększają swoją objętość i mogą zatkać rurkę do Yerbomosu.
  6. Następnie trzeba dokręcić i docisnąć wieczko tak, aby szczelnie zamykało pojemnik na susz.
  7. Złożony i wypełniony yerbą pojemnik należy umieścić w górnej części zbiornika na wodę i skręcić solidnie obie części ze sobą.
  8. Jeśli nie zamierzamy od razu pić yerba mate, możemy zamknąć Yerbomos zakręcając go pokrywką/kubkiem.
Instrukcja obsługi Yerbomosu 5.0

Na co warto zwrócić uwagę używając Yerbomosu?

  • Przed pierwszym użyciem Yerbomosu warto przepłukać wrzątkiem zbiornik na wodę.
  • Uzupełniając zbiornik Yerbomosu wodą trzeba pamiętać o tym, żeby zostawić miejsce na pojemnik na susz.
  • Zanim zabierzemy Yerbomos w podróż warto sprawdzić, czy jest szczelnie zamknięty.
  • Woda pobierana jest z dużego pojemnika pod wpływem ciśnienia wytwarzanego podczas brania kolejnego łyku. Jeśli to nie działa, to znaczy, że w pojemniku na susz jest za dużo yerba mate, przez co zatkała się rurka, a do pojemnika nie dochodzi wystarczająca ilość powietrza. W takiej sytuacji można lekko odkręcić wieczko, by do Yerbomosu mogło dostać się trochę powietrza.
  • Niedokładne zamknięcie poszczególnych części Yerbomosu również może być przyczyną jego nieprawidłowego działania. Jeśli jesteśmy pewni, że pojemnik na susz nie jest przepełniony, a liście ostrokrzewu nie zatkały rurki, sprawdźmy, czy Yerbomos jest szczelnie zamknięty.

Autor:
Klaudia (YERBACIARA)

Klaudia to największa miłośniczka kotów (i nie tylko) jaką znamy, a do tego fanka yerby o każdej porze dnia, dlatego zyskała w naszym biurze ksywkę YERBACIARA (wiecie, od “kociara”, he he). W swojej kolekcji ma więcej paczek z yerba mate i gadżetów do jej picia niż większość ludzi ma par butów. Na blogu najczęściej znajdziecie jej recenzje wszelkich akcesoriów do yerba mate – od bombilli po Yerbomosy.

Polecane

pixel