Yerba Mate Amanda

( ilość produktów: 2 )

Amanda – argentyńska yerba mate o polskich korzeniach

Amanda to jedna z najpopularniejszych argentyńskich marek yerba mate. Znają i doceniają ją nie tylko Argentyńczycy. Eksportowana jest do krajów niemal na całym świecie – od Stanów Zjednoczonych i Kanadę, poprzez Europę, aż po Bliski Wschód. Jej producentem jest powstała przeszło 100 lat temu plantacja La Cachuera z Apóstoles, w prowincji Misiones, a założycielem przedsiębiorstwa, które zyskało ogromną sławę na światową skalę był Polak, Jan Szychowski. Marka yerba mate Amanda jest dumna ze swoich polskich korzeni, co podkreśla do dziś, a najbardziej charakterystycznym akcentem polskości są znane chyba każdemu mateiście czerwono-białe opakowania tradycyjnej Amandy.

Yerba mate Amanda – marka o stuletniej tradycji

Yerba mate Amanda powstała ponad 100 lat temu, a wszystko zaczęło się od wielkiej „gorączki emigracyjnej” na przełomie XIX i XX wieku. Wśród emigrantów z ówczesnej Galicji znalazła się polska rodzina Szychowskich. W 1900 roku dotarli do Buenos Aires, skąd przeniesieni zostali do Apóstoles – miejscowości położonej na styku Argentyny, Paragwaju i Brazylii. Jeszcze do niedawna żyli tu Indianie Guarani korzystający z dobrodziejstwa, jakie niósł rosnący w okolicy ostrokrzew paragwajski. Tak zaczął się początek przygody w Ameryce Południowej 11-letniego wówczas Jana Szychowskiego, który wkrótce odegrał znaczącą rolę w historii yerba mate. Kilkanaście lat później, podczas podróży z ojcem do Buenos Aires w poszukiwaniu lepszej pracy, Jan wypatrzył sprowadzane z zagranicy maszyny tokarskie. Wykorzystując swój talent i pomysłowość stworzył własną wersję urządzenia, które później pozwoliło mu na konstrukcję kolejnych maszyn niezbędnych do obróbki rosnących na plantacji roślin i pakowania gotowych produktów. Tak właśnie powstało gospodarstwo, które dysponowało innowacyjną maszynerią, jakiej każdy mógł pozazdrościć. Rozpoczęła się produkcja yerba mate na wielką skalę. Rodzinne gospodarstwo przekształciło się w biznes, który przyniósł sławę i pieniądze nie tylko Szychowskim, ale też poprawił sytuację społeczną i ekonomiczną całej okolicy. Jan „Don Juan” Szychowski za swoją pracowitość i ogromne sukcesy został wielokrotnie nagrodzony, również pośmiertnie.

Amanda – bestsellerowa yerba mate

Od samego początku działalności sztandarowymi produktami były Amanda Elaborada i Amanda Despalada. Opakowanie pierwszej z nich, jak już wspomnieliśmy, nawiązuje kolorystyką do flagi naszego kraju. Kolory drugiej yerby odwołują się zaś do przybranej ojczyzny Szychowskiego, Argentyny. Ponadto, w ofercie marki istnieją liczne wariacje smakowe z ziołami oraz owocami. Do bestsellerów należy choćby Amanda Naranja o wspaniałym, pomarańczowym smaku. Kroku dotrzymuje jej Amanda Limón z dodatkiem cytryny. Nie mniej popularna jest Amanda con Hierbas będąca fuzją yerba mate i doskonale dobranego bukietu ziół. Nieważne, na którą odmianę dostępną w naszym sklepie yerba mate się zdecydujecie. Renoma marki Amanda wynika z długiej, bo liczącej ponad wiek obecności na rynku i niezmiennie najwyższej jakości suszu. Każda wariacja smakowa sprawdzi się zatem znakomicie! Markę Amanda docenia się również za wysoką zawartość kofeiny, co przekłada się na jej doskonały potencjał pobudzający. Nasz sklep yerba mate posiada szeroki wybór produktów Amanda w doskonałych cenach. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

Masa netto
pixel