Darmowa dostawa od 60,00 zł

Guayusa - siostra yerba mate

( ilość produktów: 41 )

Guayusa to tropikalna roślina z rodziny ostrokrzewów blisko spokrewniona z yerba mate. Naturalnym obszarem jej występowania są lasy deszczowe Peru i Ekwadoru. Z listków guayusy przyrządza się aromatyczny napar o niezwykłych właściwościach stymulujących i bogactwie składników odżywczych. Guayusa zawiera nawet do 4% czystej kofeiny, co czyni ją jednym z najbardziej pobudzających napojów. Jej liście obfitują też w l-teaninę, co przekłada się na harmonijny i rozluźniający wpływ na organizm. Ponadto, dochodzi do pobudzenia układu nerwowego i zwiększenia intensywności fal alfa w mózgu. W efekcie wpływa to na poprawę koncentracji i ogólnej sprawności umysłowej. Należy nadmienić, że guayusa dostarcza minerałów i witamin. Co więcej, doskonale reguluje procesy metaboliczne. Nic dziwnego, że często poleca się ją na odchudzanie.

Guayusa nie tylko pobudza i wspiera organizm, lecz także świetnie smakuje. Ze względu na niską zawartość tanin, napar cechuje się łagodnym aromatem bez cienia goryczki. W smaku całość przypomina nieco pokrzywę. Guayusa doskonale łączy się z innymi ziołami, jak również sokiem bądź samą yerba mate. Jak przygotować guayusę? Parzenie nie powinno przysporzyć szczególnych trudności. Wystarczy umieścić około 2-3 łyżeczki suszu w naczyniu i zalać całość wrzątkiem. Napar będzie gotowy już po kilku minutach. Choć fusy nie są tak uporczywe jak w przypadku yerba mate, do picia guayusy przyda się bombilla. Po spożyciu można pozwolić sobie na jeszcze jedną dolewkę wrzątku. Napar będzie jednak mniej intensywny.

Ilex guayusa. Pobudzający napar amazońskich Indian.

Guayusa i jej niezwykłe właściwości przez wieki były tajemnicą indiańskich plemion z grup Jiwaro i Kichawa. Rdzenna ludność Amazonii wykorzystywała ją w plemiennych rytuałach. Przypływ energii i poprawa koncentracji, jakie zapewniał im napar sprawiało, że znalazła też inne zastosowania. Okazała się choćby nieodłącznym elementem polowań, podróży i innych wymagających wzmożonego wysiłku czynności. W okresie konkwisty, guayusa zainteresowała osiedlających się w Amazonii jezuitów. Polityczne zawirowania sprawiły jednak, że nie udało im się spopularyzować naparu wśród kolonistów. Guayusa nie zyskała sławy takiej jak jej paragwajska siostra yerba mate i na wiele wieków pozostała w niszy. Sytuacja zaczęła się zmieniać dopiero w ostatnich latach. Jesteśmy dumni, że to właśnie my i nasza marka przecieramy europejskie szlaki dla tego wspaniałego naparu.

Pachamama. Najlepsza guayusa z organicznym certyfikatem.

Pachamama to pierwsza organiczna marka ilex guayusa dostępna na polskim rynku. Dorasta na rodzinnej plantacji położonej w prowincji Napo na północnym wschodzie Ekwadoru. Guayusa Pachamama jest produkowana zgodnie z założeniami rolnictwa ekologicznego. Rośliny uprawia się bez użycia chemicznych środków ochrony i pestycydów. Plony w postaci dojrzałych, zielonych liści guayusy zbiera się ręcznie. Do paczki trafiają tylko najzdrowsze i najbardziej soczyste z nich. Wcześniej przeprowadzany jest jednak proces suszenia z wykorzystaniem gorącego powietrza. Metoda pozwala zachować cenne właściwości ilex guayusa oraz doskonałe walory smakowe. Nie mamy wątpliwości, że Guayusa Pachamama to najlepsza guayusa dostępna na rynku. W przeciwieństwie do konkurencyjnych produktów, nasza guayusa cechuje się ogromną zawartością kofeiny. Jednocześnie, suszenie powietrzem wpływa na jej delikatny aromat. Łagodny smak guayusy przypomina nieco napar z pokrzywy. Naprowadza nas na to na kolejną wielką zaletę ilex guayusa, czyli jej uniwersalne zastosowanie. Z powodzeniem zmieszamy ją z herbatą lub sokiem. Można dodać jej także do yerba mate. Połączenie dwóch roślin znanych ze z ogromnego potencjału stymulującego z pewnością zadowoli osoby poszukujące długotrwałego pobudzenia. Guayusa Pachamama pochodzi od sprawdzonego dostawcy z Ekwadoru. Kameralna plantacja, na której dorasta, zlokalizowana jest pośród dzikiej roślinności amazońskiej dżungli. Rośliny dorastają tam swobodnie w zróżnicowanym i czystym ekosystemie lasu tropikalnego. Poszukując najlepszej guayusy zwiedziliśmy wiele plantacji i udało nam się porozmawiać z mnóstwem ludzi. Żadna inna nie posmakowała nam tak bardzo, jak Pachamama. Właśnie to zadecydowało o podjęciu niezwykle owocnej, jak się okazało, współpracy. Dziś jesteśmy oficjalnym dystrybutorem guayusy Pachamama, co pozwala nam zaoferować ją najtaniej na rynku.

Spróbuj ilex guayusa. Sklep online PoYerbani.pl zaprasza!

W naszym internetowym sklepie guayusa Pachamama dostępna jest w zróżnicowanych gramaturach i wariacjach. Podobnie jak sam susz ostrokrzewu, zawarte w nich owocowe i ziołowe dodatki pochodzą z certyfikowanych plantacji. Są w 100% organiczne, co potwierdza ich najwyższą jakość. Kupując naszą guayusę, masz gwarancję, że jest to produkt wolny od pestycydów i innych sztucznych środków ochrony roślin. Mówimy nie koncernówkom z masowej produkcji o wątpliwej renomie. Stawiamy na to, co zdrowe i naturalne, a taka jest właśnie guayusa marki Pachamama. Spróbuj jej sam i poznaj sekret naturalnego pobudzenia bez żadnych wyrzeczeń.

Marka
Cena
-
Masa netto
pixel