Darmowa dostawa od 60,00 zł

Rio Parana

( ilość produktów: 14 )

Rio Parana to jedna z najnowszych marek na rynku yerba mate. Mimo krótkiego stażu, całymi garściami czerpie z wieloletniej tradycji uprawy i obróbki ostrokrzewu paragwajskiego oraz z ogromnego doświadczenia argentyńskich mistrzów produkcji yerba mate. Swoją nazwę marka zawdzięcza miejscu, w którym powstaje. Plantacja ostrokrzewu położona jest w argentyńskim Misiones, na granicy trzech południowoamerykańskich państw, w dorzeczu rzeki Parana.

Jak na argentyńską yerba mate przystało, Rio Parana cechuje się prostotą i łagodnością, a zarazem wielowymiarową głębią. W każdej paczce ukryty jest wysokiej jakości, aromatyczny susz, na który składają się listki, gałązki i pył. Po połączeniu z wodą, powstaje niejednoznaczny, pyszny i aromatyczny napar, który zaskakuje z każdym łykiem i zachwyca kubki smakowe, na dodatek dostarcza solidną dawkę kofeiny. Choć w smaku Rio Parana wyczuwalna jest delikatna goryczka i dymne akcenty, daleko jej do intensywnych, mocnych yerb z Paragwaju. Z pewnością docenią ją zarówno początkujący, jak i zaawansowani mateiści.

Założeniem marki jest maksymalna prostota produktów, jakie oferuje, dlatego każdy z dostępnych wariantów smakowych cechuje się idealnie dobranym, harmonijnie wyważonym i nieskomplikowanym składem. Zadaniem każdego z dodatków jest podkreślanie, a nie zagłuszanie naturalnych walorów yerba mate. Oprócz klasycznych yerb bez dodatków (w dwóch wersjach – z gałązkami lub bez), dostępne są również warianty z dodatkami: pobudzająca Rio Parana Energia, cytrynowa Limon, pomarańczowa Naranja oraz Silueta, z aromatycznym bukietem ziół. Warto spróbować każdej z nich!

Masa netto
Cena
-
Moc yerba mate
pixel