Darmowa dostawa od 60,00 zł

Yerba Mate Taragui

( ilość produktów: 7 )

Yerba mate Taragüi – argentyńska klasyka, którą trzeba poznać

Taragüi to jedna z najstarszych i największych marek yerba mate w Argentynie. Każdego roku spod jej szyldu wychodzi ponad 50 tysięcy ton yerby, co stanowi około 20% argentyńskiego rynku. W Polsce Taragüi należy do czołówki najpopularniejszych yerba mate. Dekady konsekwentnego rozwoju uczyniły z niej jednego z eksportowych liderów branży. Za sukcesem Taragüi stoi przedsiębiorstwo Las Marías, które odpowiada także za kilka innych mniej lub bardziej znanych marek yerba mate. Produkuje rekomendowaną początkującym yerbę Mañanita, Unión oraz La Merced, uznawaną za wysokogatunkowy produkt premium. Flagową marką jest jednak Taragüi dostępna nie tylko w macierzystej Ameryce Południowej, lecz także w Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie.

100 lat burzliwej historii Taragüi

Historia wywodzącej się z Argentyny firmy sięga początku ubiegłego wieku, kiedy to do Corrientes przybył Victor Navajas, dziadek założyciela Taragüi. Ziemię przekazał w spadku swoim dzieciom. Jeden z jego synów, Adolfo, nazwał odziedziczoną ziemię Las Marías, a po jego śmierci, jego żona podjęła próbę założenia plantacji yerba mate. W 1912 roku kupiła 2 tysiące sadzonek ostrokrzewu paragwajskiego, posadziła je i zaczęła uprawę. Niestety – bezskutecznie. Kilkanaście lat później, w 1924 roku kolejną próbę uprawy yerba mate podjął syn Adolfo i jego żony, Victor Elias Navajas Centeno. Tym razem się udało! Po kilku latach uważnego doglądania krzewów ostrokrzewu, możliwe było zebranie dojrzałych, dorodnych listków i sprzedaż ich do młynów, w których miałaby odbywać się dalsza obróbka. Okazało się jednak, że ceny oferowane przez młynarzy nie są korzystne, dlatego Victor postanowił sam zająć się całym procesem produkcji yerba mate. Tak też powstała marka Taragüi, która szybko podbiła serca Argentyńczyków.

Yerba mate Taragüi – lider innowacji

Pod koniec lat 50. ubiegłego wieku przedsiębiorstwo Las Marías, oprócz yerba mate, zaczęło zajmować się również produkcją herbaty. Zakupione zostały specjalne maszyny do obróbki i pakowania liści. Pojawił się pomysł: a gdyby tak yerba mate pakować w torebki, tak samo jak herbatę? W ten sposób, w latach 60., po raz pierwszy wprowadzona została na rynek yerba mate cocido – pakowana w torebki. W latach 90. powstały kolejne innowacyjne pomysły. W 1994 roku Taragüi jako pierwsza zaczęła stosować hermetyczne opakowania do pakowania yerba mate, a w 1992 roku po raz pierwszy powstała Mate Listo, czyli yerba w wersji podróżnej. Obecnie yerba Taragüi znana jest nie tylko w Argentynie, ale też w wielu krajach na całym świecie, a produkty tej argentyńskiej marki trafiają do wszystkich miłośników yerba mate – zarówno początkujących, jak i tych, którzy dobrze znają już smak i intensywny charakter ostrokrzewu paragwajskiego.

Yerba mate Taragüi – najlepsza i najsmaczniejsza. Opinie klientów nie mogą się mylić!

Taragüi oferuje szeroką gamę produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Fani yerby bez dodatków zainteresują się klasycznymi odmianami: Taragüi Tradicional oraz pozbawionej patyczków Taragüi Sin Palo. Interesująca okazuje się również Taragüi Vitality, suszona bez użycia dymu. Osoby poszukujące dużego potencjału energetycznego powinny z kolei spróbować Taragüi Energia. Wariacja składa się ze specjalnie preparowanego suszu ostrokrzewu, o możliwie najwyższym stężeniu kofeiny. Mieszanki smakowe też należą do mocnych stron marki. Taragüi Citricos de Litoral i Naranja de Oriente uwodzą wspaniałym cytrusowym aromatem. Interesującą propozycją będzie też egzotyczna Taragüi Maracuya. Jak sami widzicie, jest w czym wybierać. Zapraszamy do naszego sklepu internetowego yerba mate!

Cena
-
Moc yerba mate
Goryczka yerba mate
pixel