Darmowa dostawa od 60,00 zł
2019-09-04

Co to jest yerba mate green? Wyjaśniamy, dlaczego warto spróbować zielonych yerba mate.

yerba mate green verde mate zielona yerba dla poczatkujacych dla doswiadczonych

Zielona yerba mate cieszy się w Polsce niesłabnącą popularnością. Postanowiliśmy przyjrzeć się fenomenowi tego łagodnego w smaku, choć silnie pobudzającego suszu. Czy mate green będzie dobra dla początkujących? Czym różni się od tradycyjnej yerby? Która jest najlepsza? Odpowiedzi znajdziecie w najnowszym blogowym wpisie na stronie naszego sklepu.

Yerba mate green vs. tradycyjna yerba mate

Już na pierwszy rzut oka yerba mate green wyraźnie odróżnia się od tradycyjnych produktów. Drobna, najczęściej pozbawiona patyczków faktura, soczyście zielony kolor i łagodny zapach bez dymnej domieszki zwracają uwagę jeszcze przed spróbowaniem. Odmienne właściwości wynikają z szeregu czynników; główną rolę gra tu metoda obróbki. Klasyczna “paragwajka” lub yerba z Argentyny tuż po zebraniu poddawana jest suszeniu dymem nad specjalnym paleniskiem. W efekcie listki nabierają intensywnie wytrawnego aromatu przywodzącego na myśl ognisko. Następnie surowiec leżakuje nawet przez kilkanaście miesięcy. Dzięki temu walory smakowe suszu równoważą się i nabierają szlachetności.

Łagodna i pobudzająca yerba mate green. Co to jest? Jak powstaje?

Yerba mate green to zupełnie inna “bajka”. Po zbiorach listki poddawane są suszeniu gorącym powietrzem. W ten sposób aromat zachowuje świeższy, jakby bardziej “trawiasty” charakter. Leżakowanie trwa natomiast znacznie krócej lub zostaje zupełnie pominięte. Nie zachodzi bowiem potrzeba ulepszania suszu poprzez łagodzenie jego walorów smakowych. Przedstawiony sposób produkcji dominuje przede wszystkim na brazylijskich plantacjach. Stosują go głównie mniejsi producenci, którym daleko do wielkopowierzchniowej “masówki” oferowanej przez potężne koncerny. Dobrym przykładem może być popularna w Polsce Verde Mate Green. Małe rodzinne przedsiębiorstwo posiada swój zakład w bezpośrednim sąsiedztwie pół-dzikiej leśnej plantacji. Wysokiej jakości susz pochodzi właśnie z ekosystemu najprawdziwszej brazylijskiej dżungli!

Yerba mate green dla początkujących i zaawansowanych. Która będzie najlepsza?

Która yerba mate jest najlepsza? Tradycyjna “dymiona” czy świeżutka mate green? Jednoznaczna odpowiedź nie istnieje. Oba gatunki mają swoje wady i zalety. Ich wartości odżywcze i zawartość kofeiny plasują się na zbliżonym poziomie. Jedynym i zarazem najistotniejszym kryterium pozostaje zatem smak. Jego ocena zależy jednak przecież od indywidualnej oceny każdego mateisty. Ze względu na łagodniejszy charakter mate green, często uważa się ją za najlepszą yerba mate dla początkujących. Docenią ją również miłośnicy smakowych yerb z dodatkiem owoców lub ziół. Dzięki mniej wyrazistej “bazie” łatwiej skomponować interesujące mieszanki bogate w różnorodne składniki.

Verde Mate Green. Najlepsza zielona yerba mate w naszym sklepie internetowym!

Najpopularniejszą yerba mate green w Polsce jest bez wątpienia Verde Mate. Oferująca aż dwadzieścia wariacji smakowych marka doskonale wykorzystuje potencjał zielonego suszu. Prócz klasycznej despalady oraz wariacji organicznej, producent z brazylijskiej Parany przygotował kilkanaście mieszanek z ziołami i owocami. Niektóre z nich stały się w Polsce i kilku europejskich krajach prawdziwymi bestsellerami. Jednym z nich jest Verde Mate Energia o silnych właściwościach pobudzających dzięki obecności sproszkowanego owocu guarany. Warto wymienić również Verde Mate Mas IQ. Znajdziecie w niej dodatki znane ze stymulującego wpływu na pracę mózgu. Miłośnicy lekkich owocowych yerb o słodkawym aromacie docenią z kolei wariacje Frutos Tropicales i Terére.

yerba mate matero naczynko boleslawiecka ceramika

Zielona yerba mate suszona powietrzem. Gorąco polecamy!

Lubicie yerba mate green? A może dopiero chcecie jej spróbować? Chętnie poznamy Wasze zdanie, a tymczasem zachęcamy do zakupów w naszym internetowym sklepie yerba mate!

Polecane

Verde Mate Green Despalada 0,5kg

Verde Mate Green Despalada 0,5kg

29,99 zł brutto/1szt.(59,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Silueta 0,5kg

Verde Mate Green Silueta 0,5kg

30,99 zł brutto/1szt.(61,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

30,99 zł brutto/1szt.(61,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Rosa 0,5kg

Verde Mate Green Rosa 0,5kg

30,99 zł brutto/1szt.(61,98 zł / kg brutto)
pixel