Darmowa dostawa od 60,00 zł
2020-08-10

Guampa palo santo i z bydlęcego rogu znów dostępne! Czy warto?

guampa palo santo guampa z rogu yerba mate yerba terere

Mamy świetną wiadomość dla wszystkich fanów tradycyjnego stylu picia yerba mate! Guampa palo santo i guampa z bydlęcego rogu po przerwie powróciły do oferty naszego sklepu. Czym odróżnia się od pozostałych rodzajów matero? Czy warto mieć guampę w swojej kolekcji gadżetów do yerby?

Guampa — co to jest?

Guampa to naczynie do yerba mate stworzone głównie z myślą o terere. Najczęściej wykonuje się je z bydlęcego rogu lub kopyta. Niekiedy do produkcji tych naczyń wykorzystuje się także drewno, metale i ceramikę, czasem spotyka się też guampy szklane. Cechą charakterystyczną tego rodzaju naczynia jest kształt — to odwrócony do góry nogami róg przypiłowany i wykończony drewnem lub korkiem tak, by można było stabilnie postawić go na płaskiej powierzchni. Guampy wykonane z innych materiałów wytwarza się tak, by osiągnąć kształt zbliżony do naturalnego.

Guampa — palo santo czy z bydlęcego rogu?

Koneserzy yerba mate mają różne zdania co do najlepszego rodzaju guampy. Niektórzy skłaniają się ku guampie z rogu, inni wolą te wykonane z drewna. Każde z tych rozwiązań ma jednak swoje zalety — guampy wykonane z rogu bydlęcia nadają się przede wszystkim do przyrządzenia terere, wyglądają bardzo elegancko i zapewniają trwałość. Zaletą guampy wykonanej z palo santo jest fakt, że po zalaniu yerba mate wodą uwalnia się aromat drewna, a napar zyskuje delikatny posmak, co dodatkowo go wzbogaca. Każdy, kto choć raz spróbował yerby z guampy wykonanej ze świętego drewna, wie, o czym mowa — ten zapach uzależnia!

Guampy znów dostępne w naszym sklepie online!

Do sprzedaży w naszym sklepie internetowym powróciły dwa lubiane przez Was modele. To guampa palo santo oraz guampa z bydlęcego rogu. Obie pięknie się prezentują i z pewnością przypadną do gustu każdemu, kto ceni sobie tradycję i pijąc yerba mate, chciałby przenieść się do słonecznej Ameryki Południowej. Zdobiona guampa palo santo to produkt wykonany ręcznie z aromatycznego drewna palo santo powleczonego bardzo cienką warstwą skóry. Zdobienia nawiązują do latynoskiego folkloru. Guampa z bydlęcego rogu, z kolei, to produkt pochodzenia naturalnego wyposażony w specjalny uchwyt, który ułatwia transport. Ponieważ te produkty wykonuje się z prawdziwego rogu, mogą one różnić się między sobą kształtem i kolorem, dzięki czemu każdy z nich jest unikatowy. To samo dotyczy guamp ręcznie wykonywanych z drewna palo santo. Nasze guampy to rozwiązanie perfekcyjne dla koneserów yerba mate, którzy chcieliby powiększyć swoją kolekcję akcesoriów do yerby. Zapraszamy do naszego sklepu!

Polecane

Guampa palo santo - zdobiona

Guampa palo santo - zdobiona

99,99 zł brutto/1szt.
pixel