2017-12-08

Kurupi – yerba mate — diament dla smakoszy

Herbata Yerba Mate Kurupi

Intensywny smak i aromat, dym oraz mocna goryczka i lekka kwaskowatość. Mocna piana, wyczuwalny posmak drzewny no i oczywiście mocne pobudzenie. Do wielokrotnego zalewania! Oto Kurupi – prawdziwy skarb dla wprawionych sympatyków yerba mate. To paragwajska marka wysoko oceniana przez prawdziwych koneserów

Producentem mate jest „Santa Margarita S.A.”. Przedsiębiorstwo zostało założone przez Oscara Estebana Benitez Raperri i jego żonę, Marthę Benitez Cuenca. Z zawodu byli biochemikami. Jako naukowcy podróżowali po świecie blisko 50 lat. W końcu zainteresowali się yerba mate – prawdziwym skarbem Indian Guarani. Nauczyli się uprawy i rozpoczęli produkcję. Stopniowo rozszerzali swoją działalność. Kurupi jest najcudowniejszą marką przedsiębiorstwa. Pozostałe marki to: TeGuarani (różne rodzaje zdrowotnych i smakowych herbat), Dulcitan (słodzik z roślinnymi ekstraktami). Ice Tea Guarani (herbatki do przygotowania na zimno), Arroz Guarani (ryż).

Yerba mate Kurupi - co oznacza nazwa?

Kurupi to postać z mitologii Indian Guarani. Jest jednym z siedmiu potwornych dzieci mrocznych duchów Tau i Kerany. Jest opiekunem lasu i dzikich zwierząt. To mały, brzydki i włochaty potwór. Porywa młode kobiety, by odprawiać swoje magiczne rytuały. A yerba mate Kurupi? Jest piękna (zarówno opakowanie, jak i susz), a porywa swoim smakiem i aromatem. Nie ma jednej Kurupi. Możemy wybrać wśród wielu mieszanek smakowych i funkcjonalnych. Clasica to wspaniała klasyczna yerba mate, która jest diamentem w swojej kategorii. Jeżeli lubisz mocne, wyraziste smaki, ten produkt może stać się Twoim ulubionym. Tradicion to krócej leżakowana wersja z większą ilością patyczków w suszu. Delikatniejsza, ale równie ciekawa. Kurupi Menta Boldo świetnie smakuje i ma na celu wspomaganie układu trawiennego. Wersja z katuavą pobudza jeszcze mocniej niż tradycyjne produkty. KurupiFitness ma pomagać w oczyszczaniu organizmu, redukować apetyt i wspomagać spalanie. No i oczywiście wspaniale smakować. Chcesz spróbować czegoś wyjątkowego? Na pewno zainteresuje Cię Kurupi Con Anis. Niezwykła mate w połączeniu z anyżem da Ci wyjątkowy smak. Sabor Citrus to z kolei gratka dla miłośników terere. Idealne orzeźwienie w gorący dzień!

Najlepsza paragwajska yerba mate?

Wielu koneserów uważa yerba mate Kurupi za jedną z najlepszych paragwajskich marek. Różne jej wersje możesz znaleźć w naszym sklepie. Spróbuj mate świetnej jakości. Nieważne, czy jesteś doświadczonym smakoszem, czy może zaczynasz przygodę z yerba mate. Kurupi przyciąga. Spróbuj paragwajskiego diamentu yerba mate.

Polecane

Kurupi Clasica 0,5kg

Kurupi Clasica 0,5kg

29,99 zł brutto/1szt.(59,98 zł / kg brutto)
Kurupi Compuesta Especial Menta Boldo 0,5kg

Kurupi Compuesta Especial Menta Boldo 0,5kg

31,99 zł brutto/1szt.(63,98 zł / kg brutto)
Kurupi Katuava Especial 0,5kg

Kurupi Katuava Especial 0,5kg

31,99 zł brutto/1szt.(63,98 zł / kg brutto)
Kurupi Fitness 0,5kg

Kurupi Fitness 0,5kg

31,99 zł brutto/1szt.(63,98 zł / kg brutto)
Kurupi Anis (anyżowa) 0,5kg

Kurupi Anis (anyżowa) 0,5kg

31,99 zł brutto/1szt.(63,98 zł / kg brutto)
pixel