Darmowa dostawa od 99,00 zł
2020-08-06

Naturalny energetyk, czyli yerba mate w walce ze zmęczeniem

yerba mate zmęczenie yerba mate pobudzająca

Wraz z końcem lata dni stają się coraz krótsze, jest mniej słońca, wracasz do pracy i masz coraz mniej czasu na sen. Brzmi znajomo? To sytuacja znana chyba każdemu z nas. Aby zniwelować skutki spadku energetycznego i pokonać zmęczenie, warto sięgnąć po naturalny energetyk, czyli yerba mate. Zwłaszcza w najbliższym czasie, kiedy zaczną pojawiać się pierwsze oznaki jesieni. W jaki sposób yerba pomaga walczyć ze zmęczeniem? Odpowiadamy!

Kawa czy yerba – oto jest pytanie!

W naszym kraju, aby dodać sobie energii, najczęściej stosuje się kawę - ma ona za zadanie natychmiastowo pobudzać i wyostrzać koncentrację. Choć zawiera więcej kofeiny niż yerba mate, kawa ma jednak podstawową wadę - po jej wypiciu następuje, co prawda, gwałtowny przypływ sił, ale po kilku godzinach nadchodzi równie gwałtowny spadek energetyczny. Kawa powoduje także wypłukiwanie niektórych minerałów z organizmu, co na dłuższą metę może skutkować ich niedoborem. Mowa m.in. o wapniu i magnezie. W przeciwieństwie do kawy yerba mate oddziałuje na organizm w nieco bardziej zbilansowany sposób - przypływ energii następuje stopniowo i utrzymuje się przez długi czas, nie powodując uczucia nagłego osłabienia.

Na najwyższych obrotach – tak jak lubisz

Jedną z zalet yerba mate jest fakt, że dostarcza ona organizmowi wielu składników odżywczych, które mogą pozytywnie wpływać na stabilizację nastroju oraz zwiększenie odporności organizmu. Te właściwości sprawiają, że yerba mate to napój, po który warto sięgnąć w okresie przejściowym między latem i jesienią. Wśród najważniejszych właściwości yerby wymienia się m.in. wysoką zawartość witamin z grupy B, a także magnezu, potasu i szeregu innych składników odżywczych. Oznacza to, że pijąc yerba mate, dostarczasz swojemu organizmowi komplet składników potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania, co dodatkowo przekłada się na poprawę koncentracji. Z tego powodu po yerba mate mogą sięgać zarówno osoby pracujące fizycznie, jak i umysłowo. Dzięki yerbie nie musisz się ograniczać - działaj na najwyższych obrotach, tak jak lubisz!

Pobudzająca yerba mate w naszym sklepie online

Nasz sklep online ma w ofercie różne rodzaje yerba mate, w tym specjalnie dedykowane poprawie koncentracji i silnie pobudzające. Pamiętaj, że mocny smak i aromat yerba mate to nie jedyne wyznaczniki mocy, z jaką pobudza dany susz! Doskonałym przykładem jest Yaguar Wild Energy, czyli jeden z mocniejszych rodzajów yerby, który mimo to jest dość delikatny w smaku. Otrzymanie tak wysokiego potencjału energetycznego jest możliwe dzięki faktowi, że ta yerba mate dorasta w warunkach doskonałego nasłonecznienia, co jest niezbędne do syntezy dużej ilości kofeiny.

W celu osiągnięcia silnego działania pobudzającego wielu producentów stawia na połączenie yerba mate z guaraną. Jeśli interesują Cię tego typu produkty, w naszym asortymencie znajdziesz m.in. yerbę Verde Mate Green Energia Guarana, czyli zieloną yerba mate wzbogaconą dodatkiem guarany, płatków nagietka i jagód goji. To delikatna w smaku mieszanka z subtelnie słodkim aromatem. Jeśli zaś oprócz pobudzenia zależy Ci na poprawie koncentracji i pamięci, sięgnij po Verde Mate Green Mas IQ - to susz z listków yerba mate wzbogacony m.in. gingko biloba oraz żeń-szeniem znanymi z preparatów na poprawę pamięci i procesów myślowych.

Polecane

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

27,99 zł brutto/1szt.(55,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Limon (cytrynowa) 0,5kg

Verde Mate Green Limon (cytrynowa) 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Summertime 0,5kg

Verde Mate Green Summertime 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
pixel