2018-06-27

Soul Mate - pobudzenie w zgodzie z naturą

W dobie umasowienia przemysłu spożywczego zapragnęliśmy powrotu do źródeł. Tego, co zgodne z rytmem przyrody, naturalne i przygotowane wedle tradycji. Odpowiedzią okazały się produkty organiczne, które coraz częściej spotykamy także na rodzimych półkach sklepowych. Zainteresowanie ekologią dotarło też na nasze mateistyczne podwórko. Wszystko za sprawą Krausa oraz Soul Mate, czarnego konia rynku, który zdążył już sporo namieszać. To właśnie tej debiutującej marce poświęcony jest nasz dzisiejszy tekst.

Określenie “produkt organiczny” to nie pusty slogan reklamowy. Mogą go używać tylko ci producenci, których towar spełnia ściśle określone wymagania. Główne założenia rolnictwa ekologicznego opierają się na eliminacji nawozów sztucznych i pestycydów. Nie wystarczy tu jednak sama deklaracja przedsiębiorcy. Uzyskanie certyfikatu wiąże się z audytem specjalnej komisji certyfikującej. Zakład musi spełniać ściśle określone i odgórnie sprecyzowane wymagania. Dopiero wtedy może on określać swój produkt jako “ekologiczny” bądź “organiczny”.

Soul Mate to nowa marka na naszym rynku. Jej argentyński producent ma jednak długą historię. Położoną w prowincji Misiones uprawę założyła u zarania XX wieku rodzina europejskich imigrantów. Żyzne tropikalne tereny pogranicza z Paragwajem stwarzają świetne warunki dla kultywacji ostrokrzewu. Tam też znajduje się najwięcej plantacji tej rośliny skupionych wokół słynnego Szlaku Yerba Mate. W przeciwieństwie do większości przedsiębiorstw, producent Soul Mate nigdy nie miał korporacyjnych ambicji. Konkurenci stawiali na maksymalizację zysków, co odbijało się na jakości ich produktów. Tymczasem mała rodzinna firma wolała zachować swój kameralny charakter i tradycyjne podejście do rolnictwa. W tym chyba tkwi wyjątkowość Soul Mate. Pestycydy i środki sztucznie przyspieszające wzrost roślin nie są tu mile widziane. Plony uzyskuje się z pełnym poszanowaniem dla naturalnego cyklu przyrody. Zgodnie z nim, czas zbiorów przypada na sezon jesienno-zimowy. Pracownicy plantacji zajmują się tym własnoręcznie i bez użycia ciężkiego sprzętu. Pieczę nad jakością sprawuje zaś wykwalifikowana kadra technologiczna. Ekologia to nie tylko dbałość o naturalny skład wyrobów, lecz także szerzej rozumiany szacunek dla środowiska. Producent Soul Mate świetnie zdaje sobie z tego sprawę wdrażając idee zrównoważonego rolnictwa. Nie prowadzi dużych monokulturowych upraw wyniszczających ekosystem. Aktywnie wspiera natomiast akcje zalesiania wyeksploatowanych przez człowieka terenów prowincji Misiones.

Efektem finalnym poświęcenia i odpowiedzialności przedsiębiorcy jest zielony organiczny susz ukryty w niepozornych szarych opakowaniach. Swój świeży, trawiasty zapach Soul Mate zawdzięcza unikatowej metodzie suszenia. W przeciwieństwie do wędzonych dymem mieszanek, tutaj całość preparowana jest przy użyciu gorącego powietrza. Nie pozostaje to także bez wpływu na smak. Ten cechuje się niezwykłą subtelnością. Charakterystyczna goryczka ustępuje nieco lżejszym, jakby żywszym nutom. Mimo argentyńskiego rodowodu, przywołuje uzasadnione skojarzenia z klasycznym chimarrão. Różnica tkwi w konsystencji. Brazylijskie odmiany są bardzo pylaste, podczas gdy Soul Mate cieszy oko uroczymi drobnymi listkami. Fani klasyki pokroju Pajarito i Rosamonte mogą liczyć na zupełnie nowe doświadczenia smakowe. Choć mniej wyrazista, Soul Mate kryje w sobie niezwykle ponętny bukiet aromatów i smaków. Do tego wspaniale pobudza sprawiając, że szybko stanie się nieodłącznym towarzyszem dnia niejednego z Was.

Soul Mate to idealny wybór dla świadomych konsumentów ceniących odpowiedzialność względem ekosystemu oraz najwyższą jakość. Za marką przemawia jednak nie tylko etyczność produkcji. Dzięki starannej selekcji zbiorów i unikatowej metodzie suszenia gwarantuje nowe, niezapomniane wrażenia smakowe. Musicie tego spróbować!

Polecane

Soul Mate Sin Humo Organica 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Sin Humo Organica 0,5kg (organiczna)

30,90 zł brutto/1szt.(61,80 zł / kg brutto)
Soul Mate Sin Humo Despalada 0,5kg (organiczna)

Soul Mate Sin Humo Despalada 0,5kg (organiczna)

32,90 zł brutto/1szt.(65,80 zł / kg brutto)
pixel