Darmowa dostawa od 60,00 zł
2020-08-31

Yerba mate – na co uważać, jakich nie kupować?

Plantacja yerba mate

Zazwyczaj zachęcamy Was do próbowania nowych produktów, ale dzisiaj podpowiemy, na jakie yerba mate warto uważać. Nieuczciwość niektórych producentów i sprzedawców może zniechęcać do poszerzania mateistycznych horyzontów, dlatego jeśli chcesz się przed tym uchronić, czytaj dalej!

Aromaty w yerba mate – sztuczne czy naturalne?

Yerba mate oprócz liści i łodyg ostrokrzewu paragwajskiego bardzo często zawierają w składzie dodatki, które mają za zadanie wzbogacić smak i zapach danego suszu. Warto jednak zadbać o to, by były one wysokiej jakości, ponieważ mocne i sztuczne aromaty mogą negatywnie wpływać m.in. na układ trawienny, powodując wzdęcia czy niestrawności. Aromat wykorzystany w odpowiedniej ilości ma uzupełniać smak yerba mate, ale jego zbyt obfita ilość zabije naturalny smak pysznych naparów. Wielu dystrybutorów yerba mate wykorzystuje fakt, że nie wszyscy konsumenci dobrze orientują się w przepisach prawa żywnościowego. Chodzi o zamieszczanie na produkcie informacji o typie aromatu - jeśli jest on naturalny, na opakowaniu powinno widnieć hasło „naturalny aromat”. Jeśli brakuje tego określenia, a zamiast pojawia się sam „aromat”, oznacza to, że produkt zawiera aromat syntetyczny lub zawierający składniki naturalne zmieszane z syntetycznymi. Nieuczciwych sprzedawców, którzy wykorzystują niewiedzę konsumentów i wprowadzają ich w błąd, nie brakuje także na polskim rynku. Wszystkie yerba mate konfekcjonowane przez naszą firmę zawierają jedynie aromaty naturalne, dlatego kupując produkty takie jak np. Verde Mate, możesz mieć pewność najwyższej jakości!

Pochodzenie yerba mate – co trzeba wiedzieć

Ostrokrzew paragwajski to roślina pochodząca z Ameryki Południowej, w wielu miejscach rosnąca dziko. Niesamowicie ważne jest także ich położenie geograficzne oraz lokalizacja względem naturalnych ekosystemów, które zapewniają roślinom odpowiedni mikroklimat i warunki umożliwiające prawidłowy rozwój. Niektóre konkurencyjne marki wprost przyznają, że ich plantacje znajdują się z dala od dzikich lasów. Nam wydaje się to niezupełnie w porządku - każdy, kto choć trochę zna się na uprawie i produkcji yerba mate wie, że np. w znajdującym się w światowej czołówce producentów yerba mate Paragwaju plantacje zakładane są na skraju dzikich lasów lub na ich terenie, właśnie ze względów opisanych powyżej. Kupując nasze produkty, możesz mieć pewność, że yerba mate pochodzi z drzew rosnących w otoczeniu naturalnych ekosystemów. Poniższe zdjęcia zostały wykonane na plantacji naszego brazylijskiego partnera, z której pochodzą produkty Verde Mate. Ostrokrzewy paragwajskie rosną tam w otoczeniu m.in. urokliwych araukarii brazylijskich.

Brazylijska yerba mate.

Plantacja yerba mate w Brazylii

Yerba mate – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Inne aspekty warte uwagi to np. gramatura produktów. Nasze marki dostępne są w opakowaniach zawierających po 500 g, zaś w niektórych sklepach z yerba mate można nieźle się naciąć i kupić za podobną cenę produkt o zawartości o 100 g mniejszej. Zachęcamy do wyboru bardziej ekonomicznej i ekologicznej opcji - chyba każdy miłośnik yerba mate woli zyskać większy produkt za jednakową cenę! Wybór większego opakowania przekłada się na mniejsze zużycie plastiku, co z kolei działa na korzyść środowiska. Oprócz tego nasze produkty dostępne są w specjalnych doypackach wyposażonych w zapięcie strunowe, które gwarantuje wygodne zamykanie i ochronę produktu przed utratą aromatu oraz wilgocią. To bardzo ważne, jeśli chcesz beztrosko cieszyć się wysoką jakością ulubionej yerba mate!

Polecane

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

27,99 zł brutto/1szt.(55,98 zł / kg brutto)
Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

15,90 zł brutto/1szt.(63,60 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
pixel