2023-02-07

Bezkompromisowe Campesino – „stara szkoła” paragwajskiej mate

Yerba Mate Campesino - herbata yerba mate

Mocna goryczka i silny dym, długo utrzymujący się smak – idealny do wielokrotnego zalewania. Drobno pocięta, pylasta yerba mate, idealna dla miłośników mocnych smaków. Tak smakuje yerba Campesino Clasica – główny, ale niejedyny produkt tej wspaniałej, paragwajskiej marki. Warto sprawdzić każdy z jej produktów!

Spis treści:

  1. Yerba mate Campesino – dla kogo?
  2. Jak i kiedy powstała yerba mate Campesino?
  3. Campesino – co musisz wiedzieć o tej yerba mate?
  4. Campesino – yerba mate, która idzie z duchem czasu

Yerba mate Campesino – dla kogo?

Lubisz klasyczne yerba mate z Paragwaju – intensywne, z wyczuwalną w smaku wyraźną goryczką i dymnymi akcentami, ze sporą ilością pyłu, w którym drzemie prawdziwa moc? Jesteś fanem Pajarito, Guarani, Indegi lub Selecty, czyli flagowych przedstawicieli paragwajskich mate? Jeśli tak, to nie możesz przejść obojętnie obok yerba mate Campesino! To byłby grzech! Campesino to typowa paragwajska yerba mate w jak najlepszym znaczeniu tego określenia. Produkty z tego regionu charakteryzują się wspaniałym, goryczkowo-dymnym smakiem. Również Campesino udowadnia, że Paragwaj to szczególne miejsce na mapie prawdziwego smakosza mate.

Jak i kiedy powstała yerba mate Campesino?

Firma powstała ponad trzy dekady temu – w 1988 roku. Stworzył ją Don Carlos Mizraji. Od początku szefostwo firmy stawiało na wysoką jakość produktu i już w 1995 roku Campesino dołączyła do grupy A.J. Vierci jako prawdziwa marka z potencjałem. Ten potencjał udało się w pełni wykorzystać. W krótkim czasie marka Campesino mocno weszła na rynek, zyskując rozpoznawalność i uznanie – początkowo w Paragwaju, a obecnie rozpoznawalna jest na całym świecie. Mate produkowana jest ze starannie wyselekcjonowanych liści i gałązek ostrokrzewu paragwajskiego, który rośnie na plantacjach położonych w regionach Itapúa i Alto Parana. Teren firmy obejmuje łączną powierzchnię 30 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 1 hektar to część zadaszona. Zakład przemysłowy znajduje się w mieście Capitán Miranda, tuż przy granicy z Argentyną. To miejsce, gdzie króluje zaawansowana technologia, a obróbka ostrokrzewu paragwajskiego i pakowanie yerba mate odbywa się pod ścisłym nadzorem kontrolerów jakości. Campesino mocno rywalizuje z innymi markami, wchodząc na kolejne rynki. Idzie z duchem czasu wprowadzając nowe smaki i bardzo oryginalne połączenia, w niczym nieustępujące konkurencji. A wszystko dzięki podstawie, czyli tradycyjnie i starannie przygotowanej yerbie wysokiej jakości.

Yerba mate Campesino

Campesino – co musisz wiedzieć o tej yerba mate?

Oferta Campesino to nie tylko klasyczna wersja, wspomniana na początku wpisu. W bogatej ofercie mieszanek smakowych i funkcjonalnych każdy znaleźć może coś dla siebie. To, co wyróżnia Campesino na tle innych marek, to oryginalne i nieszablonowe połączenia yerba mate z nietypowymi i rzadziej spotykanymi dodatkami. Campesino Anis z niezwykle ciekawym dodatkiem anyżowym będzie gratką dla miłośników oryginalnych smaków. Poszukiwacze orzeźwienia odnajdą je w Menta&Limon oraz w wersji Refrescante, które doskonale sprawdzają się w klasycznej wersji – na ciepło, jak i w schłodzonym tereré. Miłośnicy rześkiej mięty docenią wariację Menta&Boldo, w której oprócz mięty znalazło się wyraziste boldo, z kolei tym, którzy nie mogą żyć bez prawdziwie miętowego orzeźwienia polecamy kompozycję z podwójną dawką aromatycznego ziela – Campesino Double Menta Mate. Sympatycy ziołowych kompozycji będą zachwyceni mieszankami Hierbas Naturales i Cedron, z dodatkiem werbeny. Dla jeszcze mocniejszego pobudzenia idealnego do pracy umysłowej warto spróbować Campesino Katuava+Ginseng. Uwierzcie nam na słowo, połączenie tych dwóch składników to prawdziwa „energetyczna bomba”! Jest też wersja Fitness z senesem i ze skrzypem. Przeznaczona dla każdego, kto chciałby utrzymywać dobrą formę również dzięki bogactwu yerba mate. Powiedzenie „dla każdego coś dobrego” w przypadku Campesino nie jest tylko pustym hasełkiem! O dobrej jakości produktów świadczą wysokie oceny i masa pozytywnych komentarzy. Jak spróbować Campesino? Wiele produktów tej marki znajdziecie w naszym sklepie.

Campesino – yerba mate, która idzie z duchem czasu

„Campesino” to w języku hiszpańskim po prostu „chłop” lub „rolnik”. Klasyczna wersja yerba mate tej marki jest twarda, mocna i bezkompromisowa, niczym ciężko pracujący, silny, zdrowy i zaradny mężczyzna z południowoamerykańskiej wsi. Nasz „campesino” idzie jednak z duchem czasu. Jest otwarty na nowe smaki i dzieli się nimi z każdym, kto chce go odwiedzić. Raz go odwiedzicie, a zapragniecie zrobić to kolejny i kolejny raz!

Źródła informacji:

  1. Yerba mate.
  2. yerbateracampesino.com.py.

Autor:
Klaudia (YERBACIARA)

Klaudia to największa miłośniczka kotów (i nie tylko) jaką znamy, a do tego fanka yerby o każdej porze dnia, dlatego zyskała w naszym biurze ksywkę YERBACIARA (wiecie, od “kociara”, he he). W swojej kolekcji ma więcej paczek z yerba mate i gadżetów do jej picia niż większość ludzi ma par butów. Na blogu najczęściej znajdziecie jej recenzje wszelkich akcesoriów do yerba mate – od bombilli po Yerbomosy.

Polecane

Campesino Anis (anyżowa) 0,5kg

Campesino Anis (anyżowa) 0,5kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Campesino Classica Elaborada Con Palo 0,5kg

Campesino Classica Elaborada Con Palo 0,5kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Campesino Katuava + Ginseng 0,5kg

Campesino Katuava + Ginseng 0,5kg

29,99 zł brutto/1szt.(59,98 zł / kg brutto)
Campesino Menta Boldo 0,5kg

Campesino Menta Boldo 0,5kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Campesino Refrescante 0,5kg

Campesino Refrescante 0,5kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Campesino Natural Herbs Tradicional 0,5kg

Campesino Natural Herbs Tradicional 0,5kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
pixel