Darmowa dostawa od 99,00 zł
2019-05-31

Cebador. O popularnej marce akcesoriów do yerba mate

Cebador - producent akcesoriów do yerba mate

Cebador to wiodąca marka oferująca akcesoria do yerba mate. Z pewnością nie raz spotkaliście się z produktami sygnowanymi jej logo. Nie było jednak jeszcze okazji, by przybliżyć szerzej jej historię i obszar działania. Postanowiliśmy więc nadrobić te zaległości. Dzisiejszy blogowy wpis w całości poświęcamy Cebadorowi i jego produktom!

Akcesoria do yerba mate – jak wprowadziliśmy naszą wizję w życie?

Na początku działalności naszego sklepu z yerba mate opieraliśmy się wyłącznie na produktach zagranicznych firm. Kilka lat w branży nauczyło nas jednak, że europejski rynek ma inną specyfikę niż latynoamerykański. Zrozumieliśmy, że aby możliwie najlepiej spełniać Wasze oczekiwania, potrzebujemy większego wpływu na asortyment. Szczególnie w dziedzinie akcesoriów. Codzienne obcowanie z ostrokrzewem oraz kontakty z klientami od zawsze stanowiły dla nas bezcenną wskazówkę. Staliśmy się częścią świata yerba mate poznając go nie tylko z perspektywy sprzedawców, lecz, co najważniejsze - miłośników naparów. Burze mózgów w naszym biurze owocowały w ciekawe, często całkowicie nowatorskie pomysły. Jak jednak wcielić je w życie, gdy ma się do dyspozycji tylko to, co ściśle określone w katalogu danego producenta? Wiedzieliśmy, że aby zaprezentować naszą wizję mateizmu, musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Postawiliśmy więc wszystko na jedną kartę i powołaliśmy do życia własną markę!

Cebador, czyli mateista

Nad nazwą zastanawialiśmy się długo. W końcu wpadliśmy na taką, która nie tylko ciekawie brzmi, lecz również dobrze oddaje charakter działalności. Cebador to termin wywodzący się z języka hiszpańskiego. W zależności od kontekstu, współczesne słowniki mają dla niego różne definicje. W kręgu kultury latynoskiej najpopularniejsza odnosi się do rytuału yerba mate. Rdzeń stanowi czasownik cebar oznaczający parzenie naparu. Cebadorem będzie natomiast osoba, która zajmuje się jego przygotowaniem. Odpowiada jej zatem popularny w rodzimych kręgach neologizm “mateista”.

Jak powstają nasze produkty?

Akcesoria marki Cebador to dzieło dużego, często międzynarodowego grona. Tworzenie produktu przebiega w kilku etapach. Zaczynamy od sprecyzowania wymagań, jakie ma on spełniać. W naszym biurze wspólnie dyskutujemy nad wadami i zaletami poszczególnych rozwiązań i omawiamy własne pomysły. Jesteśmy przecież mateistami i zależy nam na akcesoriach, których sami będziemy chętnie używać. Pojęcie user experience odnoszące się do doświadczenia użytkownika to szalenie istotny element projektowania. Właśnie dlatego ogromną wagę przywiązujemy do sugestii klientów. Można powiedzieć, że to dzięki Wam wdrażamy coraz doskonalsze rozwiązania. Wstępne koncepcje trafiają do projektantów. Ci przenoszą ją na arkusze komputerowego software’u. Dopiero w tej formie całość konsultowana jest z fabryką. Zdarza się, że trwa to dosyć długo. Każda koncepcja musi być dogłębnie przeanalizowana pod kątem możliwości produkcyjnych danego przedsiębiorstwa. Posiadamy rozległą sieć międzynarodowych kontaktów - m.in. z Argentyny, Paragwaju i Chin, jak również Polski. Pochodzenie kontrahentów nie ma dla nas znaczenia. Niezmiennie wymagamy jednak otwartości na innowacje i najwyższych standardów wykonania. Wierzymy, że pewne kompromisy są czasem potrzebne, lecz nigdy kosztem jakości.

Z czego jesteśmy najbardziej dumni?

W ramach marki Cebador udało nam się zrealizować wiele ciekawych koncepcji i nawiązać współpracę z rzeszą wspaniałych ludźmi. W naszych głowach wciąż kiełkują kolejne godne realizacji pomysły. Jednocześnie jesteśmy dumni z tego, czego już dokonaliśmy. Właśnie dlatego postanowiliśmy wybrać kilka najciekawszych naszym zdaniem projektów, które wprowadziliśmy w życie. Oto i one:

Współpraca z manufakturą ceramiki w Bolesławcu

Zawsze wierzyliśmy, że najlepszym sposobem na wzajemne zrozumienie jest międzykulturowy dialog. Warto otwierać się na to, co pozornie obce i egzotyczne, jednocześnie wyzbywając się własnych kompleksów. Polska to dla przeciętnego Latynosa istne antypody. A gdyby tak połączyć południowoamerykańskie dziedzictwo yerba mate z chlubnymi rzemieślniczymi tradycjami naszego kręgu kulturowego? Właśnie takie zamierzenie przyświecało nam, gdy nawiązaliśmy współpracę z ceramiczną manufakturą w Bolesławcu. Matera zdobione w duchu tamtejszego wzornictwa okazały się strzałem w dziesiątkę. Docenili je nie tylko Polacy. Cieszą się niesłabnącą popularnością wśród klientów z innych europejskich krajów. Obdarowaliśmy nimi również kontrahentów z Paragwaju i Argentyny. Byli pod niemałym wrażeniem.

Seria Cráter

Wpiałym doświadczeniem okazała się kooperacja z rodzimą pracownią ceramiki artystycznej, dzięki której wprowadziliśmy na rynek matera z serii Cráter. Pieczołowicie dopracowane, ręcznie wykonane naczynka zachwycają swą niecodzienną formą. Jednocześnie stanowią w pełni funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu akcesoria o dużej trwałości. Drugich takich nie znajdziecie nigdzie indziej!

Yerbomos

Yerbomos to dobrze znane akcesorium łączące w sobie funkcje matero, bombilli i bidonu. Po raz pierwszy natknęliśmy się na niego w Argentynie, gdzie od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego. Trudno o lepsze rozwiązanie, gdy chcemy zabrać naszą yerbę do auta, na trening czy w podróż. Cebador należy do pionierów jeśli chodzi o wdrażanie yerbomosu na polski rynek. Oferujemy go w różnych wariacjach kolorystycznych. Od 2018 roku można zakupić również jego unowocześnioną wersję “2.0”. Cechują ją zmodyfikowane rozwiązania konstrukcyjne i stylowy design oparty na metalowej konstrukcji. Oba typy yerbomosu szybko stały się niezbędnikiem większości polskich mateistów.

Palo Santo

Magia naczynek z drewna palo santo oczarowała nas podczas pierwszej wizyty w Paragwaju. Ze względu na zawartość aromatycznej żywicy, w kontakcie z ciepłą wodą uwalniają wpiałą eteryczną woń. Ta świetnie komponuje się z goryczką yerba mate. Dzięki naszym latynoskim partnerom mieliśmy okazję dokładnie prześledzić proces produkcji. Zainspirowani kunsztem tamtejszego rzemiosła zaproponowaliśmy współpracę. Paragwajczycy z otwartością podeszli do naszych sugestii i wkrótce kooperacja rozpoczęła się na dobre. Dziś naczynka Cebadora z drewna palo santo są dostępne w zróżnicowanych kształtem i materiałem wariacjach.

Podsumowanie

Przez kilka lat działalności udało nam się z sukcesem wdrożyć wiele interesujących projektów. Zdobyliśmy zaufanie mateistów z całej Europy, co napawa nas dumą, ale i motywuje do wprowadzania kolejnych innowacji. A te są naszą specjalnością. Mamy mnóstwo pomysłów na przyszłość i jeszcze niejednym Was zaskoczymy. Jeżeli chcecie być z nami na bieżąco, śledźcie Cebadora pod adresem www.cebadormate.com

Polecane

Bombilla Mercedes

Bombilla Mercedes

19,99 zł brutto/1szt.
Tykwa Ceramiczna - Plaster Miodu

Tykwa Ceramiczna - Plaster Miodu

31,90 zł brutto/1szt.
pixel