Darmowa dostawa od 60,00 zł
2017-04-07

Celebryci, którzy są fanami yerba mate

yerba mate

Celebryci i yerba mate

Yerba mate to napój, który piją miliony ludzi na całym świecie. Cenią sobie wyjątkowe walory smakowi i liczne, pozytywne skutki działania naparu. Wśród regularnych konsumentów są także osoby powszechnie znane, często goszczące w mediach i cieszące się ogromną popularnością. Przedstawiamy pięcioro z nich.

Papież Franciszek

Żartobliwie rzecz ujmując, Argentyńczyk z urodzenia, więc daleko do ojczyzny ostrokrzewu paragwajskiego, z którego robi się napar yerba mate, nie miał. Przyszły papież miał szczęście urodzić się w Buenos Aires, w rodzinie, w której picie naparu było na porządku dziennym. Jak podają watykańskie źródła, głowa Kościoła katolickiego regularnie pija yerba mate. Podobno z Argentyny przywiózł do Watykanu własną bombillę i zabiera ją w każdą podróż. Dlaczego papież pije yerba mate? Bo pozwala mu ukoić nerwy.

Luis Suarez

Słynny urugwajski piłkarz nie tylko gryzie rywali i strzela mnóstwo goli lecz również regularnie pije yerba mate. Czy ma to wpływ na jego skuteczność? Tego, póki co, jeszcze nie zbadano, widziano go natomiast wielokrotnie, gdy yerba mate spożywał. Co ciekawe, równie wielkim pasjonatem naparu jest jego kolega z FC Barcelona i rodak papieża Franciszka…

Lionel Messi

Pamiętajmy, że yerba mate, wśród swoich licznych zalet, m. in. poprawia pamięć i koncentracje, dodaje energii i odświeża umysł. Gdy dodamy to do tego, co Leo Messi wyczynia na boisku, mamy w jakimś stopniu uzasadnienie, dlaczego od lat jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie. Swoją drogą, w jego przypadku równie ciekawe byłoby badanie nad wpływem yerba mate na skuteczność. Czyżby yerba miała być genialnym napojem dla piłkarzy?

Madonna

Jedna z największych gwiazd popu w historii znana jest z tego, że podchodzi do wszystkiego z wielkim profesjonalizmem i perfekcjonizmem. Choć od dawna nie jest już 18-latką, jej wygląd robi wrażenie. Wiadomo, że Madonna regularnie ćwiczy pod okiem personalnych trenerów i stosuje dietę. Jak wyjawiła jej trenerka, Nicole Winhoffer, przed koncertami Amerykanka dodaje sobie energii, wypijając yerba mate.

Wojciech Cejrowski

Na polskim poletku ze swoją miłością do yerba mate nigdy nie krył się, wzbudzający kontrowersje swoimi poglądami, Wojciech Cejrowski. Mający silne związki z Ameryką Łacińską dziennikarz, nie tylko regularnie pije yerba mate, lecz nawet produkuje i sprzedaje mydło o jej zapachu.

Polecane

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

27,99 zł brutto/1szt.(55,98 zł / kg brutto)
Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

Pajarito Elaborada Con Palo Tradicional 0,25kg

15,90 zł brutto/1szt.(63,60 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

25,99 zł brutto/1szt.(51,98 zł / kg brutto)
pixel