2020-09-17

Cocido, czyli co musisz wiedzieć o yerba mate w torebkach

yerba mate w saszetkach

Przygotowywanie yerba mate to nie tylko zaparzanie suszu w tykwie. To także mate cocido, obecnie coraz częściej spotykane w postaci yerba mate w torebkach. Wbrew pozorom nie jest to nowy wynalazek, a takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Dziś opowiemy Wam więcej o naszym ulubionym cocido, czyli Soul Mate Organica Teabags!

Co to jest mate cocido?

Mate cocido to yerba mate gotowana w wodzie, a następnie odcedzana i podawana bez fusów. Pomysłodawcami takiego sposobu podawania yerby byli jezuici, którzy sprowadzając yerba mate do Europy w XVII wieku, szukali sposobu, aby móc ją skutecznie spopularyzować. Wyszli z założenia, że aby napój ten przyjął się wśród Europejczyków i mógł konkurować z popularną już wówczas herbatą, trzeba opracować wygodny sposób jego spożywania. Około 300 lat później opatentowano herbaty w torebkach, co poskutkowało wykorzystaniem tego pomysłu także do produkcji yerba mate. Obecnie jest to dość chętnie wybierany sposób zaparzania mate, a terminem mate cocido często określa się właśnie yerba mate w torebkach. Takie rozwiązanie ma naprawdę wiele zalet. Przede wszystkim, nie wymaga ono zakupu tykwy oraz bombilli, dlatego jest idealne dla osób wkraczających w świat yerba mate. Dzięki temu można zapoznać się ze smakiem yerby przed wydaniem pieniędzy na zestaw akcesoriów. Poza tym yerba mate w saszetkach może być przygotowywana w zwykłym kubku, dlatego można wygodnie zaparzyć ją nawet w podróży.

Soul Mate Organica Teabags – mate cocido w najlepszym wydaniu

Soul Mate Organica to brazylijska marka yerba mate mająca w ofercie produkty pochodzenia organicznego. Plantacje, na których rosną ostrokrzewy paragwajskie nie wykorzystują sztucznych środków ochrony roślin. Co więcej, produkcja uzależniona jest od naturalnego cyklu wegetacyjnego roślin. Wśród produktów marki na wyróżnienie zasługuje Soul Mate Organica Teabags, czyli aromatyczny susz zamknięty w wygodnych torebkach. Opakowanie obejmuje 20 saszetek, z których każda zawiera 2 g produktu. Listki są cięte bardzo drobno, dzięki czemu powstały na ich bazie napar przybiera piękną barwę i jest bardzo wydajny. Tak jak inne produkty Soul Mate Organica, to yerba mate suszona jedynie gorącym powietrzem, dzięki czemu nie wyczuwa się w niej charakterystycznie goryczkowych nut dymu. Soul Mate Organica Teabags wyróżnia się delikatnie roślinnym posmakiem i przyjemnym, naturalnym aromatem.


yerba soul mate w torebkach

Jak przygotować Soul Mate w torebkach?

Często odpowiadamy na pytanie „jak zaparzyć yerba mate” w kontekście przygotowywania naparu w matero. Kwestia przygotowania yerba mate w saszetkach wygląda nieco inaczej. Ważne, by przed przyrządzeniem naparu zastosować się do wskazówek udzielonych przez producenta. W przypadku Soul Mate Organica Teabags sprawa jest prosta. Jedna saszetka może służyć do przygotowania naparu z 200 ml wrzątku. Tak, wrzątku - temperatura wody musi być wyższa niż w przypadku zwykłego suszu. Saszetka powinna zaparzać się przez 5-10 minut. Po tym czasie napar jest gotowy do spożycia. Gorąco zachęcamy do przetestowania tego wygodnego sposobu picia naparów!

Polecane

Selecta Silueta w torebkach 25x3g

Selecta Silueta w torebkach 25x3g

17,99 zł brutto/1szt.(239,87 zł / kg brutto)
Pajarito waniliowe w saszetkach 20x3g

Pajarito waniliowe w saszetkach 20x3g

16,90 zł brutto/1szt.(281,67 zł / kg brutto)
pixel