Darmowa dostawa od 60,00 zł
2023-06-14

Gdzie kupić yerba mate? Warszawa, Wrocław, Kraków, Poznań, Łódź – tam już o tym wiedzą!

Gdzie kupić yerba mate?

Jeśli jesteście miłośnikami kultowej „herbaty paragwajskiej”, z pewnością chcielibyście wiedzieć, gdzie można ją kupić. W tym artykule podzielimy się z Wami informacjami na temat sklepów z yerba mate w kilku polskich miastach, takich jak Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Poznań. A może lepiej kupić yerba mate online?

Spis treści:

  1. Gdzie kupić yerba mate?
  2. Gdzie kupić yerba mate: Warszawa
  3. Gdzie kupić yerba mate: Kraków
  4. Gdzie kupić yerba mate: Wrocław
  5. Gdzie kupić yerba mate: Poznań, Łódź i inne miasta…
  6. Gdzie najlepiej kupić yerba mate: stacjonarnie czy online?
  7. Najlepsze zakupy yerba mate online? Tylko u nas!

Gdzie kupić yerba mate?

Yerba mate to napar pochodzący z Ameryki Południowej, który zyskuje coraz większą popularność również w Polsce. Sporządza się go na bazie wysuszonych liści ostrokrzewu paragwajskiego, w których drzemie niezwykła moc – są bogatym źródłem kofeiny, witamin, minerałów i antyoksydantów. Za sprawą kofeiny, yerba mate doskonale pobudza nie tylko ciało, ale także umysł, stając się idealną, zdrową alternatywą dla kawy i sztucznych energetyków. Gdzie najlepiej kupić yerba mate – w stacjonarnym sklepie czy online? Jeszcze nie tak dawno temu Internet raczkował i stanowił przede wszystkim ciekawostkę. Obecnie jest potężnym i niezwykle przydatnym narzędziem, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania. Za sprawą sieci dokonała się ogromna rewolucja w świecie handlu. Dobrym przykładem są tutaj sklepy online. Najróżniejsze, niegdyś trudno dostępne produkty są dziś na wyciągnięcie ręki każdego – niezależnie od miejsca zamieszkania. Czy w przypadku yerba mate zakupy online są lepszym rozwiązaniem? Sprawdźmy!

Gdzie kupić yerba mate: Warszawa

Dla większości polskich fanów yerba mate Warszawa jest miejscem, gdzie bez problemu mogą pozwolić sobie na zakupy stacjonarne. Rzeczywiście, istnieje tam wiele herbaciarni oraz sklepów ze zdrową żywnością, które mają w swojej ofercie również susz ostrokrzewu paragwajskiego. Jeśli mieszkacie w stolicy Polski, macie szeroki wybór sklepów, w których możecie zakupić yerba mate na miejscu – zarówno w samym centrum, jak i na obrzeżach miasta. Sklepy te oferują szeroki wybór różnych marek i smaków yerba mate, zarówno dla początkujących, jak i dla bardziej doświadczonych smakoszy. Ponadto, yerba mate znajdziecie także w wielu sklepach spożywczych i supermarketach w Warszawie. Okazuje się jednak, że większość Warszawiaków wybiera zakupy yerba mate w internecie. Dlaczego? Zaraz to wyjaśnimy, ale najpierw…

Yerba mate w Warszawie, Krakowie i innych miastach. Gdzie najlepiej kupić?

Gdzie kupić yerba mate: Kraków

Jeśli jesteście z Krakowa, nie musicie oczywiście jechać do Warszawy, by kupić yerba mate. Kraków znany jest z urokliwej starówki i bogatej historii. Tu również macie wiele opcji, jeśli chodzi o zakup suszu z ostrokrzewu paragwajskiego. Podobnie jak w stolicy, w „mieście królów” jest wiele herbaciarni, sklepów zielarskich i sklepów z ekologiczną żywnością, gdzie czasem znajdą się pojedyncze marki popularnych yerba mate. Od czasu do czasu słynną Amandę czy Pajarito można znaleźć także w dużych supermarketach.

Gdzie kupić yerba mate: Wrocław

Wrocław to dynamiczne miasto o silnej kulturze studenckiej. Jest kolejnym dużym miastem, w którym można z łatwością znaleźć yerba mate stacjonarnie. W tym mieście znajdziecie wiele sklepów spożywczych i marketów, które oferują dość szeroki wybór znanych marek yerba mate. Oprócz tego, istnieje kilka sklepów specjalizujących się w zdrowej żywności i herbaciarni, w których dostaniecie yerbę i akcesoria potrzebne do jej przyrządzania i picia.

Gdzie kupić yerba mate: Łódź, Poznań i inne miasta…

Jeśli mieszkacie w Łodzi lub jesteście z Poznania, tu również znajdziecie sklepy stacjonarne oferujące yerba mate. W szczególności sklepy specjalizujące się w ekologicznych produktach, dobre herbaciarnie i małe sklepiki zielarskie. Warto również sprawdzić lokalne sklepy spożywcze, które często mają w swojej ofercie popularne marki yerba mate. Podobnie jest z zakupami w praktycznie każdym większym mieście. Jeśli zależy Wam na zakupach stacjonarnych, warto rozejrzeć się po okolicy i odkryć nowe miejsca, które zaspokoją Wasze potrzeby związane z yerba mate!

Gdzie najlepiej kupić yerba mate: stacjonarnie czy online?

Stacjonarne zakupy yerba mate mają swoje zalety – możemy obejrzeć produkt „na żywo”, poprosić sprzedawcę o pomoc w wyborze odpowiedniego smaku lub po prostu porozmawiać na temat yerby. Okazuje się jednak, że zdecydowana większość yerbopijców wybiera zakupy online – nawet jeśli mieszkają w dużym mieście i mają wystarczający wybór stacjonarnych sklepów, w których sprzedawana jest yerba mate. Dlaczego tak się dzieje? To proste. Jednym z podstawowych kryteriów jest cena. Okazuje się, że stacjonarne zakupy wiążą się z nawet o 70-80% wyższymi cenami. Nie wynika to co prawda z pazerności sprzedawców. Często bowiem zamawiają oni bardzo niewielkie ilości produktu, przez co nie są w stanie konkurować z dużymi sklepami yerba mate online, które importują ogromne ilości yerby, przez co mogą sprzedawać ją po niewygórowanych kwotach. Stacjonarny sklep yerba mate w Warszawie czy Krakowie? Nie! Nawet mieszkańcy dużych miast wybierają zakupy w internecie!

Zakupy online mają znaczną przewagę nad stacjonarnymi. Temat dotyczy niemal każdej branży, w tym także naszej – ostrokrzewu paragwajskiego i wszystkiego, co z nim związane. Zanim nastąpiła era sprzedaży online, sami trudziliśmy się poszukując sklepów stacjonarnych z yerba mate. W miastach takich jak Warszawa, Wrocław, Łódź, Kraków, Katowice, Poznań czy Trójmiasto działają herbaciarnie, stoiska zielarskie i sklepy ze zdrową żywnością. Niestety z reguły cechuje je dość ubogi asortyment. Dwie lub trzy marki „na krzyż”, a do tego ceny jak za przysłowiowe zboże. Oczywiście, nie oskarżamy drobnych przedsiębiorców o chciwość. To normalne, że obracając małymi ilościami towaru, zmuszeni są żądać odpowiednio wysokich kwot. Jak głosi znane prawo rynku, konsumenci wybiorą to, co bardziej im się opłaci. A prawda jest taka, że najtaniej jest w internecie. Po kilku latach obecności w branży handlu online zauważyliśmy, że liczba klientów którzy rezygnują z zakupów stacjonarnych na rzecz tych dokonywanych online stale rośnie. I nic nie wskazuje na to, by ten pozytywny trend miał ulec zmianie.

Najlepsze zakupy yerba mate online? Tylko u nas!

Pokochaliście internetowe transakcje za ich prostotę i wygodę. W dzisiejszych czasach od upragnionych zakupów dzieli nas właściwie tylko kliknięcie myszą. Intuicyjny system płatności i szereg zabezpieczeń kupującego gwarantują zadowolenie z zakupu. Interfejs naszego sklepu jest zorganizowany tak, że z zamówieniem poradzi sobie chyba każdy. W razie trudności zawsze jesteśmy do Waszej dyspozycji za pośrednictwem telefonicznej i mailowej obsługi klienta. Co tu dużo mówić, wpadajcie do nas! Najniższe ceny, najlepszy wybór i najwyższe standardy obsługi – tego nie ma żaden stacjonarny sklep zielarski ani herbaciarnia! Przekonali się o tym klienci z całej Polski i to nie tylko ci z wielkich miast. Gdy zapytacie mateistę z Koszalina, Tarnowa, Bytomia, Olsztyna czy Opola o miejsce, gdzie kupuje yerba mate, większość po prostu skieruje Was w nasze progi. Dziękujemy za zaufanie, którym obdarza nas coraz więcej klientów, Wasze zadowolenie to nasz główny motywator do działania. I pamiętajcie – gdy szukacie yerba mate, to tylko online na PoYerbani.pl!


Źródła informacji:

  1. Wikipedia: Yerba mate.
  2. C.I. Heck, E.G. De Mejia, Yerba Mate Tea (Ilex paraguariensis): A Comprehensive Review on Chemistry, Health Implications, and Technological Considerations, Journal of Food Science, 2007.

Autor:
Miłosz (YERBOMISTRZ)

Miłosz to nie tylko znawca tradycji i historii yerba mate, ale też zapalony miłośnik kultury Ameryki Południowej. Jego blogowe wpisy są jak podróż przez czas i przestrzeń – odkrywają wszystkie aspekty picia mate, od indiańskich korzeni po współczesne trendy. Słuchając jego opowieści o yerbie w biurze czujemy się jak uczniowie słuchający swojego mistrza, a każdy jego wpis na blogu jest jak mała lekcja historii z nutką humoru.

Polecane

Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

29,99 zł brutto/1szt.(59,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Limon (cytrynowa) 0,5kg

Verde Mate Green Limon (cytrynowa) 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

Verde Mate Green Frutos Tropicales 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Summertime 0,5kg

Verde Mate Green Summertime 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
pixel