Darmowa dostawa od 60,00 zł
2020-08-17

Guarana znów dostępna w naszym sklepie online!

yerba mate guarana

Z pewnością każdy miłośnik yerba mate nie raz spotkał się z guaraną – z racji swoich właściwości i ciekawego smaku uważana jest za doskonały dodatek do naparów z ostrokrzewu paragwajskiego. Guarana po przerwie znów jest dostępna w naszym sklepie! Dowiedz się więcej na jej temat.

Guarana – co to jest?

Guarana, a dokładniej Paulinia guarana, to roślina naturalnie występująca w dorzeczu Amazonki. Jej nazwa pochodzi od plemienia Guarani, które jako pierwsze przyrządzało z jej nasion napój o działaniu stymulującym. Guarana to pnącze płożące; ma długie łodygi, które rosną na ziemi lub pną się i owijają wokół drzew i krzewów. W okresie kwitnienia ma drobne białe kwiaty o intensywnym zapachu. Za najcenniejsze uważa się jednak owoce. To czerwone kulki o nieregularnym kształcie i rozmiarze winogron. Rosną w skupiskach, a gdy dojrzewają, otwierają się, ukazując ciemnobrązowe nasiona otoczone białym miąższem. Na tym etapie rozwoju owoce guarany kojarzone są z otwartymi oczami. Powstała nawet plemienna legenda mówiąca o tym, że guarana wyrosła w miejscu, gdzie zakopano oczy zmarłego syna jednego z bogów.

Guarana i jej wpływ na organizm

Pobudzające właściwości guarany były cenione już setki lat temu – dawniej plemiona uważały ją za roślinę magiczną, głównie ze względu na jej wpływ na układ trawienny i właściwości stymulujące. Jedną z zawartych w guaranie substancji czynnych jest guaranina, czyli pochodna kofeiny, która pobudza, wyostrza koncentrację i wspomaga organizm w spalaniu tłuszczu. Mówi się, że guarana zawiera nawet więcej substancji pobudzającej niż kawa! Z tego powodu często można spotkać ją również w odżywkach i napojach dla sportowców. Guarana może być uznawana za afrodyzjak lub środek stosowany przy zaburzeniach erekcji. Wpływa ona bowiem na rozszerzanie naczyń krwionośnych i ułatwia przepływ krwi. Przypisuje się jej także właściwości przeciwzakrzepowe i moczopędne. Szerokie spektrum działania uczyniło z guarany owoc, po który chętnie sięgamy do dziś. Guarana jest gorzko-kwaśna, co daje bardzo oryginalny i orzeźwiający smak, doskonale kontrastujący z typową dla ostrokrzewu paragwajskiego goryczką. Ten owoc z pewnością okaże się przydatnym dodatkiem dla osób, którym doskwiera brak energii. Oprócz tego, że pobudza równie dobrze jak kawa, efekt pobudzenia może trwać o wiele dłużej. Zmielona guarana powróciła do oferty naszego sklepu! Proponujemy także pyszne pobudzające yerba mate z guaraną. Pod tym artykułem znajdziesz najlepsze produkty z dodatkiem tego cudownego owocu. Zapraszamy!

Polecane

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

27,99 zł brutto/1szt.(55,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Energia Guarana 50g

Verde Mate Energia Guarana 50g

5,99 zł brutto/1szt.(119,80 zł / kg brutto)
Guarani Energia con Guarana 0,5kg

Guarani Energia con Guarana 0,5kg

25,99 zł brutto/1szt.(51,98 zł / kg brutto)
pixel