2020-07-20

Jak pić yerba mate? Sposoby na zatykającą się bombillę.

Bombilla do yerba mate

Istnieją różne techniki podania i konsumpcji naparów na bazie ostrokrzewu. Jak pić yerba mate, by uniknąć zapychającej się bombilli? Jak maksymalnie wykorzystać energetyczny potencjał i walory smakowe suszu? Przed Wami garść porad, które przydadzą się nie tylko początkującym!

Jak pić yerba mate? W jaki sposób poradzić sobie z zatykającą się bombillą?

W komfortowym popijaniu ulubionej yerba mate może przeszkodzić zatykająca się bombilla. Powodem blokowania się filtrującej rurki jest z reguły drobna gramatura suszu. W przypadku typowych paragwajskich i argentyńskich yerba mate, pył najczęściej gromadzi się na dnie opakowania. Zanim pozostaną nam tylko drobne „ostatki„ u dołu, warto spróbować wymieszać je z grubszą, liściastą częścią suszu. Powinno to znacząco ułatwić pracę filtrującej rurki. Kolejnym krokiem, jaki należy poczynić na etapie przygotowania yerba mate, jest moment umieszczenia bombilli w naczynku. Najlepiej robić to dopiero po zalaniu wodą i pamiętać o zatykaniu ustnika palcem. Dzięki temu fusom będzie trudniej dostać się do wnętrza rurki. Czy można mieszać napar bombillą? Lepiej się tego wystrzegać. Wzburzenie jego struktury sprawi, że mogą trafić tam drobne kawałki suszu. Odnosi się to również do jakichkolwiek innych ruchów bombilli po przygotowaniu naparu. Najlepiej więc, by podczas picia pozostała ona nietknięta.

Bombilla do yerba mate

Najlepsza bombilla do drobnej yerba mate. Co wybrać?

Bywa i tak, że nawet dochowując wszelkich środków ostrożności rurka, tak czy inaczej, się blokuje, w praktyce uniemożliwiając picie. Problem dotyczy przede wszystkim pylastej brazylijskiej yerba mate chimarrao. Może jednak wystąpić także w przypadku innych gatunków suszu. W takiej sytuacji warto zastanowić się nad nową bombillą. Szczególnie polecamy tu model „Bomba”. Cechuje go dokładna filtracja przy jednoczesnym braku skłonności do przytykania się. Nie mamy wątpliwości, że może on znacznie poprawić wygodę codziennego raczenia się ulubioną yerbę. Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem bombilli „Bomba”, pod tekstem załączamy kartę tego produktu w naszym internetowym sklepie yerba mate online.

Polecane

pixel