2021-06-30

Jeszcze większe pobudzenie z yerba mate – poznaj niezwykłe właściwości guarany!

Przed Tobą długi dzień wypełniony pracą i wysiłkiem? Masz przed sobą ciężki egzamin i nie wiesz jak zwiększyć swoją wydajność w nauce? Zwykła kawa i ulubiona yerba mate już nie wystarczają? Dzisiejszy wpis pomoże Ci odkryć niezwykłe właściwości guarany i poznać jej historię. Miłej lektury!

Yerba mate i guarana – co je łączy?

Guarana pochodzi z Ameryki Południowej, jest wykorzystywana w lecznictwie i od kilku lat zyskuję coraz większą popularność. Odkrywcami jej niezwykłych właściwości byli Indianie z plemienia Guarani – ci sami, którzy jako pierwsi zaczęli wykorzystywać napary z ostrokrzewu paragwajskiego. To właśnie im guarana zawdzięcza swoją nazwę, chociaż niektórzy używają też nazwy cierniopląt. Najcenniejsze dla człowieka są owoce guarany, które w ostatniej fazie dojrzewania przypominają kształtem ludzkie oko. Owoce zawierają nawet dwa razy więcej naturalnej kofeiny niż ziarna kawy, ale to nie koniec jej świetnych walorów. Regularne picie naparów z guaraną przyspiesza procesy pamięciowe, ułatwia koncentrację, działa antybakteryjnie i antyoksydacyjnie. Owoce guarany zawierają również teobrominę, której działanie zbliżone jest do działania kawy. Wielu ludzi sięga po guaranę w celu zniwelowania migreny i podczas diety odchudzającej. Sam napar z owoców guarany charakteryzuje się delikatnie kwaskowatym smakiem. Sproszkowana guarana sprawdzi się jako świetny dodatek do yerba mate!

yerba mate guarana Vivarini

Yerba mate z guaraną. Silniejsza dawka naturalnego pobudzenia

Dostępna w naszym sklepie guarana w formie zmielonych owoców to produkt od firmy Vivarini, która specjalizuje się w sprzedaży zdrowych dodatków do żywności. Dzienna dawka proszku z guarany nie powinna przekraczać 80 mg, nie zaleca się spożywanie guarany przed snem. Sproszkowana guarana będzie świetnym dodatkiem do naparów z yerba mate, ale można ją także spożywać z wodą. Połączenie guarany z ciepłą czy nawet gorącą wodą nie pozbawia jej swoich cennych właściwości. Guarana w proszku to przede wszystkim zdrowsza alternatywa dla napojów energetyzujących naszpikowanych ukrytym cukrem. Jeśli ktoś szuka silniejszego pobudzenia, można dodać łyżeczkę guarany do naparu z ulubionej yerba mate. W naszej ofercie znajdziecie guaranę w różnych wersjach wagowych, aby osoby początkujące mogły wypróbować jej działanie, a osoby już doświadczone mogły kupić ją w większej ilości. Z niezwykłych właściwości naparów z guarany skorzystały już dziesiątki ludzi, spróbuj i Ty!

pixel