Darmowa dostawa od 60,00 zł
2017-04-03

Na co najlepiej pomaga yerba mate?

5 powodów, dla których warto pić yerba mate

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego, który znamy jako yerba mate, zdobywa coraz większą popularność na świecie. Nie bez powodu. Picie go pomaga bowiem na wiele rzeczy, a naukowcy co pewien czas odkrywają kolejne pozytywne skutki jego picia. Oto kilka przykładów tego, na co pomaga picie yerba mate.

Yerba mate dodaje energii

Jeśli czujesz, że brakuje ci mocy, yerba mate jest właśnie dla ciebie. Wśród wielu substancji, które napar zawiera, jest też znana z kawy kofeina oraz teobromina, obie działające pobudzająco. Zapytasz, skoro ma to, co kawa, to po co ją pić, skoro można pozostać przy "małej czarnej"? Choćby z tego powodu, że yerba mate nie wypłucze ci z organizmu witamin. Wprost przeciwnie, wiele z nich dostarczy. Podobnie jeśli chodzi o minerały (m. in. magnez, potas). Pijąc napar, zyskasz mnóstwo niezbędnej energii do pracy, nauki i zabawy.

dlaczego warto pić yerba mate

Yerba mate wzmacnia włosy i paznokcie

Napar pity regularnie wzmacnia skórę i paznokcie. Sprawia, że wyglądają lepiej i zdrowiej. Wszystko przez zawartość witamin A i E, a także przeciwutleniaczy, które hamują starzenie się tkanek. Jeżeli zależy ci na dobrym wyglądzie zewnętrznym, pij yerbę regularnie.

Poprawa koncentracji i pamięci

Stymulowanie umysłu to jedna z najważniejszych właściwości naparu. Substancje zawarte w yerba mate pomagają być lepiej skoncentrowanym, a ponieważ opóźniają również proces starzenia się mózgu, lepiej działa nasza pamięć.

Ułatwia odchudzanie

Nadwaga i otyłość to podstawowe przyczyny zmian miażdżycowych. Zbicie wagi jest za to środkiem do uniknięcia tego. Picie yerba mate sprzyja przemianie materii, utracie zbędnych kilogramów, co zresztą wielokrotnie zostało udowodnione naukowo. Napar przedłuża również uczucie sytości. Dzięki regularnemu piciu, już po miesiącu można zaobserwować sporą utratę wagi.

Chroni serce i układ krwionośny

Picie yerba mate przyda się również tym, którzy zagrożeni są zmianami miażdżycowymi. Naukowo udowodniono, że napar powoduje obniżenie poziomu tak zwanego złego cholesterolu (LDL), a podnosi poziom dobrego (HDL). Chroni również przed powikłaniami po cukrzycy, sprzyja bowiem metabolizmowi cukrów.

Jak widać yerba mate to niemal bezkonkurencyjny napój. Tym bardziej, że przedstawione powyżej argumenty to tylko wybrane pozytywne działania yerba mate, których badacze znaleźli już ponad 100...

Polecane

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

CBSe Energia Guarana 0,5 kg

27,99 zł brutto/1szt.(55,98 zł / kg brutto)
Taragui Energia 0,5kg

Taragui Energia 0,5kg

29,99 zł brutto/1szt.(59,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

Verde Mate Green Energia Guarana 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Yaguar Energia Guarana 50g

Yaguar Energia Guarana 50g

5,99 zł brutto/1szt.(119,80 zł / kg brutto)
pixel