2020-10-05

Najlepsza bombilla do yerba mate. Którą wybrać?

bombilla do yerba mate

Każdy miłośnik yerba mate doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że sam susz nie wystarczy, aby móc rozkoszować się pysznym naparem. Diabeł tkwi w szczegółach, a w tym przypadku – w akcesoriach! Jaka bombilla do yerba mate będzie najlepsza? Jaką wybrać? Podpowiadamy!

Bombilla do yerba mate – jaka jest jej rola?

Bombilla to nic innego jak specjalnie wyprofilowana rurka do picia yerba mate. Jej zadaniem jest filtrowanie naparu, aby oddzielić go od fusów i pyłu, które mogą utrudniać picie. Najważniejsze podczas spożywania yerba mate jest, aby nie poruszać bombillą – mieszanie czy przekładanie jej może poskutkować przedostaniem się drobinek suszu do wnętrza rurki, a to znacznie obniży komfort.

Bombilla – jaką wybrać?

Pionierzy yerba mate przez wieki korzystali z dobrodziejstw natury i jako bombillę wykorzystywali bambusową rurkę zakończoną niewielkimi dziurkami. Dziś rynek jest pełen różnych rodzajów bombilli dostosowanych nie tylko do rodzaju konkretnego suszu czy naczynka, ale też do preferencji użytkownika. Srebro, stal nierdzewna, alpaka – to tylko niektóre z materiałów wykorzystywanych do produkcji bombilli. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy krótki przegląd najlepszych rodzajów bombilli!

bombilla do yerba mate - jaką wybrać?

  • Zdecydowanie najbardziej rozpowszechnionym typem bombilli jest tzw. łyżka. Doskonale sprawdzi się ona w zasadzie z każdym rodzajem suszu, a to dzięki stosunkowo dużej powierzchni. Przykładami bombilli łyżkowej w naszym sklepie są klasyczna bombilla Mercedes czy Gringo.
  • Dobrym rozwiązaniem będzie bombilla rozkręcana, najczęściej umożliwiająca wyjęcie filtra i dokładne wyczyszczenie go. Taka opcja okaże się pomocna np. wtedy, gdy zbyt drobny lub pylasty susz zatka bombillę – wyjęcie jednego z filtrów umożliwi komfortowe delektowanie się napojem. Tę grupę akcesoriów dumnie reprezentują bombille z serii Inox, m.in. Andes, Sierra czy Sierra Gold.
  • Ciekawą opcję stanowią bombille z pierścieniem chłodzącym. Ten element nie tylko dodaje gadżetowi wyjątkowego wyglądu, ale ma także ważną funkcję. Pierścień ma bowiem odprowadzać nadmiar ciepła tak, by nie dotarło ono do ustnika, a w rezultacie chroni usta przed poparzeniem. Może on przybierać formę niewielkiego, delikatnego akcentu, jak np. w bombillach Anilo lub pokaźnej ozdoby tak jak w przypadku bombilli Grande.
  • Bombilla bomba to specjalny rodzaj bombilli przeznaczony do picia naparów z brazylijskiej yerba mate – chimarrao. Kształtem przypomina nieco bombillę łyżkową, jednak jej powierzchnia filtrująca jest nieco większa, tak samo, jak ilość dziurek.
  • Ostatnia grupa bombilli to te wykonane z drewna palo santo. Choć wymagają specjalnego sposobu czyszczenia (nie można wykorzystywać w tym celu żadnych detergentów), z pewnością przypadną do gustu tym, którzy cenią sobie związane z yerba mate rytuały oraz oryginalny aromat i posmak charakterystyczny dla świętego drzewa. Tego typu bombille także dostępne są w naszym sklepie!

A Ty masz już swoją ulubioną bombillę? Zachęcamy Was do uzupełnienia kolekcji gadżetów w naszym sklepie z yerba mate. Sprawdź naszą kategorię — Bombille do yerba mate. Udanych zakupów!

Polecane

Bombilla Mercedes

Bombilla Mercedes

19,99 zł brutto/1szt.
Bombilla z drewna palo santo

Bombilla z drewna palo santo

29,99 zł brutto/1szt.
pixel