Darmowa dostawa od 99,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2020-09-07

Naturalnie – lepiej. Nasze yerba mate nie zawierają sztucznych aromatów!

yerba mate plantacja yerba mate gdzie rosnie yerba mate brazylia yerba mate online

W dzisiejszym świecie świadomość konsumentów wzrasta - coraz częściej czytamy etykiety kupowanych produktów, chcąc dostarczyć swojemu organizmowi tylko naturalnych składników. Z radością wychodzimy naszym klientom naprzeciw - nasze yerba mate nie zawierają żadnych sztucznych aromatów. Podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę, aby nie naciąć się na nieuczciwość producentów.

Jak rozumieć etykiety?

Chcąc podejmować świadome wybory i kupować produkty najwyższej jakości, warto wiedzieć, jak interpretować zapisy znajdujące się na etykietach. Susze yerba mate często zawierają dodatek aromatów, które mają za zadanie urozmaicić doznania podczas picia naparów z ostrokrzewu paragwajskiego. Jednak aromat aromatowi nierówny - niektóre z nich są substancjami wytworzonymi syntetycznie, inne to aromaty naturalne. Ponieważ sposób opisywania ich na etykietach produktów nie jest raczej kwestią dobrze rozumianą przez większość konsumentów, wielu producentów i dystrybutorów ogranicza tego typu informację, co jest nie do końca uczciwym zagraniem wobec klientów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Warto wiedzieć, że pojedynczy aromat może składać się z kilku składników. Określeniem „naturalny” można posługiwać się jedynie wtedy, gdy zawiera on co najmniej 95% naturalnych substancji aromatycznych. Jeśli zaś brakuje określenia „naturalny”, oznacza to, że dany aromat zawiera zbyt małą ilość składników naturalnych bądź nie zawiera ich wcale. Z punktu widzenia producenta, wykorzystanie aromatów naturalnych wiąże się, co prawda, z wyższymi kosztami produkcji, ale przekłada się także na jakość. Sięgając po produkty tego typu, można mieć pewność najwyższej jakości. Kwestia aromatów jest dla nas o tyle ważna, że doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że wielu klientów przywiązuje dużą wagę do zapachu produktów - ten bywa jednak zdradliwy. Aromaty sztuczne, mimo bardzo intensywnego i nierzadko atrakcyjnego zapachu, nie tylko nadają produktom sztuczny smak, ale też mogą powodować przykre dolegliwości, takie jak wzdęcia czy bóle brzucha.

Yerba Mate Yaguar

Naturalne znaczy lepsze – yerba mate bez sztucznych aromatów

Wszystkie yerba mate konfekcjonowane przez naszą firmę zawierają jedynie wysokiej jakości aromaty naturalne, co zawsze jest wyszczególnione na etykiecie oraz w opisie produktu. Jesteśmy dumni, że w ten sposób możemy oferować Wam najwyższej jakości produkty. Oferta naszych marek jest bardzo szeroka. Waszej uwadze polecamy szczególnie yerba mate Yaguar oraz Verde Mate - to susze występujące w wielu różnych wersjach smakowych, dzięki czemu każdy może znaleźć produkt odpowiedni dla siebie. Wolisz yerba mate z delikatnie słodkimi nutami? Przyjrzyj się produktom takim jak Yaguar Frutas Bayas czy Verde Mate Melon de Agua. W naszej ofercie znajdziesz także produkty organiczne, które powstają na plantacjach ekologicznych. Zapraszamy na zakupy!

Polecane

Yaguar Pera 0.5kg

Yaguar Pera 0.5kg

23,90 zł
47,80 zł / kg
Yaguar Frutas Bayas 0,5kg

Yaguar Frutas Bayas 0,5kg

23,90 zł
47,80 zł / kg
pixel