2021-04-16

Palo santo "Porongo". Duże i stylowe naczynko już dostępne!

Zauważyliśmy, że rodzimi mateiści najchętniej decydują się na naczynka o dużej pojemności. Odpowiadając na zapotrzebowanie, razem z marką Cebador sprowadziliśmy prosto z Ameryki Południowej nowe naczynka, w tym palo santo “Porongo”. Nie mamy wątpliwości, że spełni Wasze oczekiwania!

Porongo. Dobrze znana nazwa wśród miłośników yerba mate.

Porongo” to nazwa najnowszego naczynka palo santo stworzonego przez południowoamerykańską pracownię na zlecenie marki Cebador. Bez wątpienia jednak wielu z Was zetknęło się z nią wcześniej. Tradycyjnie bowiem, “porongo” to rodzaj matero popularny szczególnie wśród mieszkańców Urugwaju. Podobnie jak typowe tykwy, powstaje z wysuszonej i wydrążonej tropikalnej dyni. Do wytworzenia porongo używa się jednak innej części owocu; tej zlokalizowanej blisko szypułki. Ze względu na bardziej zaostrzony spód, najczęściej wsparta jest metalową lub drewnianą nóżką.

yerba mate palo santo porongo

Porongo z drewna palo santo. Duże i pojemne matero dla prawdziwych koneserów yerba mate!

Palo santo “Porongo”, które właśnie trafiło do naszej oferty, to produkt rzemieślniczy z paragwajskiej pracowni współpracującej z marką Cebador. Warto zaznaczyć, że nie jest tradycyjnym “porongo” opisywanym przez nas wcześniej. Nazwa wynika w tym wypadku wyłącznie z kształtu nawiązującego do tego typu naczynek. Całość wytworzono jednak z zupełnie innych materiałów. Wewnętrzna część matero powstała z najwyższej jakości drewna palo santo. Słynna roślina wywodząca się z południowoamerykańskich tropików zawiera aromatyczną żywicę o niezwykłym zapachu. Przy kontakcie z ciepłą wodą jest ona uwalniana przez ścianki zrobionego z niej naczynka. Eteryczny aromat doskonale komponuje się ze szlachetną goryczką yerba mate przynosząc jedyne w swoim rodzaju wrażenia. Nie mamy wątpliwości, że każdy mateista choć raz powinien tego doświadczyć!

Nie sposób nie wspomnieć o dużej pojemności naczynka. Matero pomieści około 250 ml naparu, co czyni je jednym z największych palo santo na rynku! Dodatkowym atutem naszego “Porongo” jest oryginalny i stylowy design. Mamy do czynienia z najprawdziwszym rękodziełem prosto z paragwajskiej pracowni rzemieślniczej. Drewniane wnętrze naczynia obito metalem. Odpowiednie uformowanie całości, tak by okucie dobrze przylegało do drewna i elegancko się prezentowało to jedno z największych wyzwań. Zaprzyjaźnieni z Cebador rękodzielnicy mają jednak prawdziwy fach w ręku i doskonale sobie z tym poradzili. Piękny design całości sprawia, że “Porongo”urasta do rangi prawdziwego majstersztyku. Z pewnością będzie perłą w kolekcji każdego mateisty!

Polecane

pixel