2023-05-08

Rio Parana – smak argentyńskiej sjesty

Yerba mate Rio Parana

Wyobraź sobie gorący, duszny klimat argentyńskiego Misiones. Żar lejący się z nieba, wilgotne, tropikalne powietrze, wiszące wysoko jasne słońce i szum płynącej w pobliżu rzeki Parana. Niezmącony spokój argentyńskiej sielanki. Bierzesz głęboki wdech i czujesz naturę – naturalny zapach ostrokrzewu. Czujesz suszone liście, dym z ogniska i świeże siano… Spróbuj Rio Parana i poczuj smak argentyńskiej yerba mate!

Rio Parana – smak Argentyny i tradycji Indian Guarani

Dziś do oferty naszego sklepu wkracza nowość – zupełnie nowa yerba mate prosto z Argentyny! Choć marka Rio Parana dopiero debiutuje, to u jej podstaw leży solidne doświadczenie i tradycja związana z uprawą i obróbką ostrokrzewu paragwajskiego. Siedziba firmy leży w Misiones – prowincji położonej w północno-wschodniej części Argentyny. To kolebka argentyńskiej yerba mate. Właśnie tu setki lat temu mieściły się plemiona Indian Guarani, którzy byli pierwszymi odkrywcami cudownych właściwości ostrokrzewu. Roślina była „darem od bogów”, który traktowali z największą czcią. Przez lata uczyli się, jak o nią dbać, by móc w pełni wykorzystać jej naturalne bogactwo. Później tradycje związane z yerba mate przejęli Jezuici, którzy pokochali roślinę równie mocno jak Indianie Guarani. Obecnie magię yerba mate odkrywa coraz więcej ludzi na całym świecie!

Jak powstaje yerba Rio Parana?

Plantacja, na której rośnie ostrokrzew paragwajski wykorzystany w Rio Parana, leży w pobliżu miejsca, gdzie stykają się trzy „yerbowe” państwa, w dorzeczu jednej z największych rzek Ameryki Południowej – Río Paraná. To miejsce położone z dala od miejskiego zgiełku, pośpiechu i zbędnych trosk. Czas płynie tu wolniej. Właściciele i pracownicy gospodarstwa obdarzają się wzajemnie uśmiechem i życzliwością, a największym priorytetem jest yerba mate. O każdą roślinkę dba się już od najmniejszej sadzonki. Dogląda się listków i gałązek od samego początku do końca ich wzrostu, a gdy dojrzeją, uważnie wybiera się te, które są najlepsze i najbardziej wartościowe. Trafiają do dalszej obróbki, gdzie suszy się je za pomocą dymu, a następnie pozostawia na wiele miesięcy, by dojrzały i nabrały wyjątkowego charakteru. Po wysuszeniu, leżakowaniu i rozdrobnieniu aromatyczny susz, na który składają się bladozielone listki, kawałki gałązek i pył pakowany jest w piękne, kolorowe opakowania, które przykuwają uwagę.

Yerba mate Rio Parana

Rio Parana – dla kogo?

Jak smakuje Rio Parana? Czuć w niej naturę, gorące słońce Ameryki Południowej, spokój argentyńskiej sjesty i bogactwo kultury Indian Guarani. Pachnie suchymi liśćmi, tropikalnym lasem, zielenią ostrokrzewu i świeżym sianem. W smaku czuć charakterystyczną goryczkę i dymne akcenty. Każdy łyk to nowe odkrycie, jednocześnie jej smak jest bardzo łagodny. Choć suszona jest tradycyjnie, przy pomocy dymu, daleko jej do intensywnych yerb z Paragwaju. Rio Parana to yerba mate dla każdego – docenią ją zarówno zaawansowani mateiści, jak i osoby, które dopiero rozpoczynają przygodę z yerba mate i obawiają się zbyt mocnego startu.

Yerba mate Rio Parana – siła w prostocie

Głównym założeniem brandu Rio Parana jest tworzenie produktów prostych, w których na pierwszy plan wychodzą naturalne walory ostrokrzewu paragwajskiego. Oprócz klasycznych yerb bez dodatków, marka zaprezentowała nam kilka wariantów smakowych, w których ilość dodatków została idealnie zrównoważona tak, by nie przyćmiewały smaku i aromatu yerba mate. Do wyboru mamy więc: klasyczną Elaboradę, czyli czystą mate bez dodatków, której susz składa się z listków, patyczków i pyłu, Despaladę – kolejną klasykę bez dodatków, a także bez patyczków i pyłu, ziołową Siluetę, której aromatyczne składniki mają interesujące funkcje, pobudzającą Energię z dodatkiem guarany (tylko teraz kupisz ją -40% taniej!) oraz dwie wersje owocowe – cytrynową Limon i pomarańczową Naranja. Każda z propozycji z pewnością znajdzie swoich wielbicieli!

Autor:
Klaudia (YERBACIARA)

Klaudia to największa miłośniczka kotów (i nie tylko) jaką znamy, a do tego fanka yerby o każdej porze dnia, dlatego zyskała w naszym biurze ksywkę YERBACIARA (wiecie, od “kociara”, he he). W swojej kolekcji ma więcej paczek z yerba mate i gadżetów do jej picia niż większość ludzi ma par butów. Na blogu najczęściej znajdziecie jej recenzje wszelkich akcesoriów do yerba mate – od bombilli po Yerbomosy.

Polecane

Rio Parana Elaborada Con Palo 0,5 kg

Rio Parana Elaborada Con Palo 0,5 kg

25,99 zł brutto/1szt.(51,98 zł / kg brutto)
Rio Parana Silueta 0,5 kg

Rio Parana Silueta 0,5 kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Rio Parana Energia 0,5 kg

Rio Parana Energia 0,5 kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Rio Parana Limon 0,5 kg

Rio Parana Limon 0,5 kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Rio Parana Naranja 0,5 kg

Rio Parana Naranja 0,5 kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Rio Parana Despalada sin Palo 0,5 kg

Rio Parana Despalada sin Palo 0,5 kg

28,99 zł brutto/1szt.(57,98 zł / kg brutto)
pixel