2020-06-25

Spróbuj yerba mate w torebkach! Premiera Soul Mate Teabags.

yerba mate w torebkach

Yerba mate w torebkach to łatwa w przygotowaniu i wygodna alternatywa dla tradycyjnego suszu. Oferuje ją wielu renomowanych producentów. Ostatnio do ich grona dołączyła organiczna Soul Mate Teabags. W naszym sklepie jest dostępna od kilku dni, próbowaliśmy jej, a wrażeniami dzielimy się w najnowszym blogowym wpisie!

Yerba mate. W torebkach czy klasyczna?

Jakie są największe atuty yerba mate w torebkach (zwanej również cocido)? Przede wszystkim jej wygodna forma. Ta może okazać się zbawienna szczególnie w zbliżającym się sezonie urlopowym. Nie w każdą wyprawę damy radę zabrać paczkę yerby z całym niezbędnym oprzyrządowaniem. I właśnie w takich chwilach praktyczne i szczelnie zamknięte saszetki okazują się zbawieniem. Każdy teabag zawiera optymalną ilość suszu do przygotowania jednej pełnowartościowej porcji naparu. Wystarczy umieścić go na dnie filiżanki i dodać ciepłej wody, a już po kilku chwilach otrzymamy gotową do spożycia yerbę. Proste i przyjemne, nieprawdaż?

Czasem pojawiają się jednak głosy przeciwników. Ci twierdzą najczęściej, że sama forma, choć praktyczna, przez niewielką ilość suszu w saszetce nie zapewni tak solidnego pobudzenia, jak wypełniona po brzegi yerbą tykwa. Z tym stwierdzeniem można się zgodzić tylko częściowo. Do torebek trafiają na ogół raptem 2-3 gramy suszu, czyli mniej niż przy standardowym zasypaniu. Ma on jednak na ogół zupełnie inne właściwości niż susz z paczek. Przede wszystkim, jest bogatszy w kofeinę. Przykładowo, z otrzymanych od firmy Hreñuk informacji wynika, że torebkowa Rosamonte zawiera nawet o połowę więcej kofeiny od swego “sypanego” odpowiednika. Podobnie rzecz ma się z produktami innych marek. 

A zatem, co jest lepsze: klasyczny susz, czy może yerba mate w torebkach? Jednoznaczna odpowiedź nie istnieje i wydaje nam się, że nie ma sensu Podobne zestawienie nie ma najmniejszego sensu. Każda z form podania yerby ma przecież swoje wady i zalety. Nie ma sensu stawiać jednej opcji ponad drugą. Naszym zdaniem każdy mateista powinien mieć w swojej spiżarni zarówno yerba mate w teabagach, jak i tradycyjną, sypaną mate.

Soul Mate Orgánica Teabags. Nowa yerba mate w torebkach już dostępna w naszym sklepie!

Jak wspomnieliśmy na wstępie, do oferty naszych yerba mate w torebkach dołączyła ostatnio Soul Mate Orgánica Teabags. Dostępna od kilku lat na rodzimym rynku brazylijska marka yerba mate koncentruje się wyłącznie na produktach ekologicznych. Oprócz flagowej elaborady i despalady, do rodziny niedawno dołączyła anyżowa Soul Mate Anís oraz właśnie Soul Mate w torebkach, bohaterka naszego dzisiejszego tekstu. Jeszcze przed otwarciem uwagę zwraca piękny design opakowania. Utrzymane w minimalistycznej stylistyce marki kartonowe pudełeczko wygląda wprost rewelacyjnie! Wewnątrz czekają skrzętnie zapakowane torebki z suszem owinięte w papierową osłonkę chroniącą przed zwietrzeniem. Każda saszetka zawiera 2 gramy suszu. Pozornie to niewiele. Ich zawartość jest jednak bardzo wydajna. Wszystko za sprawą braku patyczków i bardzo drobnego cięcia listków. Dzięki temu, po dodaniu ciepłej wody i odczekaniu kilku minut otrzymujemy napar o wyrazistej barwie i pełnym aromacie. Świeże, przyjemne dla podniebienia i lekko goryczkowe akcenty znane z klasycznej wariacji towarzyszą nam od pierwszego łyka. Doskonale czuć smak yerby, lecz w żadnym wypadku nie wydaje się on zbyt intensywny. Chcecie przekonać do mate sceptycznych znajomych? Yerba w teabagach może w tym pomóc! Nie mamy jednak wątpliwości, że zaawansowani również docenią Soul Mate w torebkach. Jej wspaniały aromat odzwierciedla to, co najlepsze w bogatych brazylijskich tradycjach. Co więcej, całość bardzo dobrze pobudza! Podczas testów przez kilka dni raczyliśmy się o poranku świeżą porcją naparu. Dawka kofeiny okazała się doskonale wyważona i nikomu nie przyszło do głowy rozglądać się za matero czy energetykiem!

Nie mamy wątpliwości, że Soul Mate Teabags przypadnie Wam do gustu. To prawdopodobnie najlepsza yerba w torebkach, jaką piliśmy!

Soul mate - yerba mate w saszetkach

Polecane

Selecta Energy w torebkach 25x3g

Selecta Energy w torebkach 25x3g

17,99 zł brutto/1szt.(239,87 zł / kg brutto)
pixel