2021-01-22

Świeża dostawa brazylijskich yerba mate. Sprawdzona klasyka i absolutne nowości!

Tych yerba mate na pewno jeszcze nie próbowaliście! Ostatnio poszerzyliśmy ofertę naszego sklepu o dotychczas nieznane w naszym kraju brazylijskie marki. Produkty od Ouropy czy UHDE przykuwają uwagę czymś więcej niż tylko fantazyjnymi grafikami na opakowaniach. Musicie ich spróbować!

Chociaż uprawy yerba mate ograniczone są wyłącznie do południowego skrawka tego ogromnego kraju, znajduje się tam wiele plantacji, często o bardzo długiej historii. Przy okazji ostatniej dostawy z Ameryki Południowej, nawiązaliśmy kontakt z kilkoma przedsiębiorstwami z tego rejonu. Owocem współpracy są zupełnie nowe marki, których próżno było dotychczas szukać w polskich i europejskich sklepach.

Orzeźwiające yerba mate Ouropy w czterech wariacjach smakowych!

Marka Ouropy wywodzi się z okolic miasta Maringa w północnej części stanu Parana. Zwróciliśmy uwagę na jej niezwykle bogatą ofertę obfitującą w produkty o nietypowej oprawie wizualnej. Co powiecie na yerba mate z wizerunkiem wybuchającego wulkanu czy... czołgu? Mówi się, by nie oceniać książki po okładce, lecz przyznajemy, że w tym wypadku to właśnie zwariowane grafiki sprawiły, że postanowiliśmy wprowadzić je do oferty. Po pierwszych degustacjach możemy jednak śmiało powiedzieć: to bardzo smaczne yerby! Wariacje Brutus, Vulcano Mint, Super Fogo i Colossus bazują na zielonej yerba mate con palo z dodatkiem mięty i aromatu. To jedne z najbardziej orzeźwiających yerba mate, jakich próbowaliśmy! Mięta daje się we znaki właściwie od razu i zdecydowanie dominuje. Yerby Ouropy będą doskonałe jako lodowate terere. Sprawdzą się również w ciepłej formie.

yerba mate ouropy uhde

Owocowe i ziołowe yerba mate marki UHDE

Oprawa wizualna paczek yerba mate UHDE nie zwraca uwagi aż tak bardzo jak opakowania opisanych wyżej Ouropy. Trudno jednak zaprzeczyć, że przypomina designem słynną paragwajską Kurupi. Niech jednak nie zwiodą Was motywy graficzne. Mamy bowiem do czynienia z zupełnie różnymi produktami. Przedsiębiorstwo odpowiedzialne za markę UHDE wywodzi się z Dourados w stanie Mato Grosso do Sul. Skupia się przede wszystkim na yerbach o smaku ziół i owoców. Do Waszej dyspozycji oddajemy trzy wariacje smakowe. Pierwsza, UHDE Abacaxi, cechuje się słodko-kwaskowym smakiem ananasa w zgrabnym połączeniu z ostrokrzewem paragwajskim. Kolejna, UHDE Energy to nic innego jak energetyczna fuzja o smaku guarany. UHDE Ice Mentol jest z kolei najbardziej orzeźwiająca. Wszystko dzięki miętowym aromatom.

Wielki powrót yerba mate Barao

Najświeższa dostawa z Brazylii obfituje nie tylko w zupełnie nowości. Po dłuższej przerwie do oferty naszego sklepu yerba mate wraca Barao. Historia jednej z najsłynniejszych brazylijskich marek sięga połowy ubiegłego wieku. Dostaniecie ją u nas w trzech wariacjach: Tradicional, Premium oraz Nativa. Wszystkie są yerbami typu chimarrao. Oznacza to, że w ich składzie znajdziemy bardzo drobny zielony susz o gramaturze mąki w towarzystwie patyczków. Wielu uważa Barao za kwintesencję brazylijskiej mate. Jeżeli jeszcze jej nie próbowaliście, nadróbcie zaległości! Pamiętajcie jednak, że do yerby o tak drobnej gramaturze najlepiej używać dokładnie filtrującej bombilli. Polecamy w szczególności model Bomba.

Polecane

Barao De Cotegipe Nativa  1kg

Barao De Cotegipe Nativa 1kg

49,99 zł brutto/1szt.(49,99 zł / kg brutto)
Barao De Cotegipe Tradicional  1kg

Barao De Cotegipe Tradicional 1kg

44,90 zł brutto/1szt.(44,90 zł / kg brutto)
pixel