2020-10-08

Yerba mate a odchudzanie – najlepsze produkty

Yerba mate na odchudzanie.

Yerba mate to napój znany głównie dzięki swoim właściwościom pobudzającym. Okazuje się jednak, że napary z ostrokrzewu paragwajskiego mogą mieć również korzystny wpływ na odchudzanie. Jak to możliwe i jaka yerba mate będzie najlepsza podczas diety?

Yerba mate – odchudzanie

Napary z yerba mate są nie tylko smaczne, ale i funkcjonalne. Właściwości pobudzające to nie jedyna zaleta – okazuje się, że yerba mate może wspomagać proces odchudzania. Ostrokrzew paragwajski cechuje się wysoką zawartością kofeiny, która nie tylko pobudza, ale też przyspiesza procesy metaboliczne. Zawarte w niej substancje hamują działanie lipazy trzustkowej, czyli enzymu trawiennego odpowiedzialnego za trawienie tłuszczów. Z tego powodu tłuszcze nie mogą być przyswajane przez jelito cienkie, a co za tym idzie – wchłaniane do organizmu.

Yerba mate na odchudzanie – Silueta i Regulase

Niektóre mieszanki yerba mate tworzy się specjalnie z myślą o regulacji układu trawiennego, co może przełożyć się na ułatwienie procesu odchudzania. Wiele marek ma w swojej ofercie produkty znane pod nazwą Silueta oraz Regulase. Cechują się one zawartością składników mających pozytywnie wpływać na trawienie. W naszym sklepie znajdziesz m.in. Verde Mate Green Silueta. To kompozycja składająca się z zielonej yerba mate, trawy cytrynowej, mięty, herbaty gunpowder oraz czystka. Taka kombinacja sprawia, że napar nie tylko doskonale pobudza, ale też koi dolegliwości układu trawiennego. Verde Mate Green Regulase, z kolei, zawiera dziki bez, nasiona kopru, rumianek, morwę i owoc dzikiej róży. Składniki te pomagają w zwalczaniu niestrawności. Yaguar także ma w swojej ofercie podobną propozycję – obok aromatycznego suszu w tej mieszance znajdują się mięta, czystek, lapacho oraz herbata gunpowder. Opcji jest naprawdę wiele – produkty typu Silueta czy Regulase znaleźć można w ofercie prawie każdej marki oferującej mieszanki smakowe. To m.in. Guarani, Selecta czy CBSe.

Najlepsze yerba mate na odchudzanie

Warto wziąć pod uwagę fakt, że sama yerba mate nie wystarczy, by schudnąć – kluczowa jest aktywność fizyczna i dieta. Napar z ostrokrzewu paragwajskiego nie stanowi także zamiennika posiłku ani prawidłowej diety! Zdrowe odżywianie jest konieczne do utrzymania dobrego stanu zdrowia oraz samopoczucia.

Polecane

CBSe Silueta 0,5kg

CBSe Silueta 0,5kg

26,99 zł brutto/1szt.(53,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Silueta 0,5kg

Verde Mate Green Silueta 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Verde Mate Green Regulase 0,5kg

Verde Mate Green Regulase 0,5kg

32,99 zł brutto/1szt.(65,98 zł / kg brutto)
Yaguar Silueta 0.5kg

Yaguar Silueta 0.5kg

24,90 zł brutto/1szt.(49,80 zł / kg brutto)
pixel