Darmowa dostawa od 60,00 zł
2020-08-27

Yerba mate bez bombilli – jak ją zaparzyć?

yerba mate bez bombilli

Aby móc delektować się smakiem ulubionej yerba mate, potrzebne jest specjalne naczynko i bombilla. Okazuje się jednak, że są sposoby na przygotowanie naparów z ostrokrzewu paragwajskiego, które pozwalają pić yerba mate bez bombilli. W jakich sytuacjach można je wykorzystać? Jeśli chcecie dowiedzieć się, jak pić yerba mate bez bombilli, serdecznie zachęcamy Was do zapoznania się z tym artykułem!

Bombilla w yerba mate – do czego jest potrzebna?

Zadaniem bombilli jest filtrowanie naparu i oddzielenie go od fusów i pyłu. Picie yerba mate bez bombilli jest możliwe, ale niezbyt komfortowe; niedostateczny stopień przefiltrowania yerba mate zdecydowanie utrudnia czerpanie z niej pełnej satysfakcji. Bombilla wyposażona jest w sitko, a niektóre modele nawet w kilka filtrów, co umożliwia precyzyjne oddzielanie naparu od pływających w nim fragmentów listków i patyczków. Jak zaawansowani mateiści na pewno doskonale wiedzą, w najbardziej tradycyjnym wydaniu susz wsypuje się do tykwy, a bombillę umieszcza się w niej przed zalaniem suszu wodą.

Jak zaparzyć yerba mate bez bombilli?

Sposoby niewymagające bombilli zdecydowanie przydadzą się w wielu sytuacjach. Jedną z nich jest wizyta gości, których masz ochotę poczęstować ulubioną yerba mate. Jeśli zwykle delektujesz się naparem w samotności, możesz nie mieć kilku zapasowych bombilli. Jak pić yerba mate bez bombilli w takiej sytuacji? Yerba mate można wówczas potraktować podobnie do zwykłych liściastych herbat. Przyda się zaparzacz tłokowy, który pozwoli Ci na zaparzenie większej ilości naparu. W innych przypadkach filtrowanie może nie być tak dokładne. Tak przygotowaną yerba mate możesz podawać w kubkach lub szklankach. Jeśli nie potrzebujesz większej ilości naparu, możesz przygotować yerba mate przy pomocy zaparzaczki typu agrafka lub innych podobnych zaparzaczy – wystarczy, że wsypiesz susz do środka, a następnie umieścisz zaparzaczkę w wybranym naczyniu z wodą. Trzeba jednak pamiętać, że powyższe sposoby najlepiej sprawdzą się do przygotowywania naparów z grubo ciętych suszy z niewielką zawartością pyłu.

yerba mate w saszetkach

Yerba mate w saszetkach

Świetnym pomysłem jest także yerba mate w saszetkach – sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie masz pod ręką tykwy i bombilli, a chcesz po prostu delektować się yerba mate. Yerba mate w saszetkach jest naprawdę łatwa w przygotowaniu – potrzeba do niej jedynie kubka lub innego naczynka. Temperatura wody wykorzystywanej do przygotowania naparu z saszetek zależy od producenta – stosowne informacje znajdują się na opakowaniu produktu. Warto wiedzieć też, że tego typu produkty zawierają mniejszą ilość suszu, niż zwykle wykorzystuje się, przygotowując yerba mate w matero, dlatego najczęściej zalewa się je tylko raz. Nasz sklep online posiada w ofercie yerba mate w saszetkach kilku dobrze znanych marek, m.in. Soul Mate, Pajarito i Selecta.

Polecane

Selecta Energy w torebkach 25x3g

Selecta Energy w torebkach 25x3g

17,99 zł brutto/1szt.(239,87 zł / kg brutto)
pixel